۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۱

واعظی: به دنبال تحول در وزارت ICT هستم

ایتنا - محمود واعظی، وضعیت کنونی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نامطلوب ارزیابی کرد.


وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید: پس از اخد آرای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صد روز نخست به دنبال ایجاد تحول در زمینه‌های پست، آی.تی.سی، فضا و تحقیقات هستم.


به گزارش ایتنا محمود واعظی در گفت‌وگو با ایرنا، وضعیت کنونی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: مدیریت این وزارتخانه طی چهارسال گذشته سه بار تغییر کرده است، از این رو شرایط قابل قبولی بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حاکم نیست.

وی در خصوص برنامه‌های خود برای تصدی بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایجاد ثبات نخستین اقدام عملی در این وزارتخانه خواهد بود تا خدمات رسانی به مردم از اطمینان بیشتری برخوردار شود.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه مشکلات مقطعی با همکاری متخصصین به سرعت برطرف خواهند شد، ادامه داد: ایجاد شورای راهبردی برای پست، آی.تی، مخابرات و فضا به منظور ایجاد تحول یکی از برنامه‌هایی است که در صد روز نخست دنبال می‌شود.

نظام پستی کشور باید متحول شود
واعظی در خصوص برنامه‌های خود در زمینه نظام پستی کشور گفت: باید در نظام پستی کشور تحول ایجاد شود و تنوع خدمات رسانی به مردم افزایش پیدا کند.
وی افزود: افزایش سرعت و کیفیت جابجایی مرسولات پستی یکی از برنامه‌های اصلی ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که به سرعت پیگیری می‌شود.

وی بر ایجاد پست بانک در تمامی نقاط کشور به ویژه مناطق محروم تاکید کرد و گفت: تمامی مناطق کشور و حتی روستاهای دور افتاده نیز باید از خدمات پست بانک بهره‌مند شوند.

توجه ویژه به مناطق محروم کشور
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اذعان داشت: تمامی مناطق کشور و حتی دورافتاده‌ترین روستاها که شرایط لازم را دارند باید از امکانات اولیه ارتباطی برخودار شوند.
واعظی اعلام کرد: در این راستا تلاش خواهیم کرد تا پوشش اینترنت و تلفن همراه در سراسر کشور را افزایش دهیم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات تقویت پوشش شبکه اینترنت و تلفن همراه در سطح جاده‌های کشور از دیگر برنامه خود بیان کرد.

 
کد مطلب: 27133
نام شما
آدرس ايميل شما


امید
feedback
لتفا فیلترینگ بی معنی و لجام گسیخته رو سر و سامان بدید. مخصوصا شبکه های اجتماعی.

محدودیت های خجالت آور پهنای باند رو از دستور خارج کنید.
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير