۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۲

ادارات کل ICT ویترین وزارت ارتباطات در استان‌ها

ایتنا- ادارات کل ICT در استان‌های دیگر و خدمات رسانی و پاسخ به شکایات مردمی، نشانی از وزارت ارتباطات و تعامل آن با مردم است.


مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، بر نقش ویژه ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان ویترین فعالیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمانهای زیرمجموعه در استان تاکید کرد.به گزارش ایتنا از ایسنا، زرندی اظهار کرد: پاسخگویی به شکایات مردمی و سازمانها جزو مهمترین اهداف ادارات کل در استانها است، این در حالی است که سالها وزارتخانه متولی مشخصی برای این پاسخگویی در سطح استان نداشت.


مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز همچنین در خصوص فعالیتهای این اداره کل به منظور تامین امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در این استان به جمع آوری و ممیزی وضعیت شبکه و امنیت دستگاه های استان و ارائه توصیه نامه های امنیتی و مشاوره های لازم در حوزه سایبر به سایر مجموعه‌های استان اشاره کرد و گفت: تهیه شناسنامه ارتباطات و فناوری اطلاعات دستگاه‌ها از ملزومات امن سازی دستگاه‌های استان است که در صدد انجام آن هستیم.


وی همچنین از نصب چهارده سنسور امنیتی (هانی پات) در سطح استان جهت شناخت بدافزارهای رایانه ای و حملات به شبکه های رایانه ای استان خبر داد و گفت: تا کنون شبکه ای با بیش از صد کاربر در سطح استان جهت اطلاع از رخدادهای امنیتی به توکنهای امنیتی مرکز ماهر نیز مجهز شده اند.


زرندی همچنین از برنامه این اداره کل برای اجرای اتوماسیون یکپارچه اداری و ارتباط الکترونیکی دستگاهها در سطح استان و همچنین اجرای پروژه دیتا سنتر استانی خبر داد.


وی به برنامه های متنوع این اداره کل در سطح استان جهت توسعه زیرساختهای ارتباطی و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: از طریق افزایش فعالیت اپراتورها و تسریع حضور اپراتورهای جدید و ایجاد شبکه ارتباطی مستقل دستگاهها تلاش کردیم گامی در جهت توسعه زیر ساخت در استان برداریم که در این راستا در اجرای برنامه ها و پروژه های استانی مرتبط با فناوری اطلاعات و انجام کارهای مطالعاتی و پژوهشی مشارکت صورت می گیرد.


وی همچنین مشارکت در کمیسیون امنیت سایبری استان، همکاری با پلیس فتا در برخورد با شرکتهای متخلف، همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص ساماندهی سایتها و پورتالهای استانی، همکاری با دادستانی جهت رفع مشکل آنتن دهی در زندانهای کشور و عضویت در کارگروه دفاتر پیشخوان استان را از دیگر فعالیتهای این اداه کل برشمرد.


وی ابراز امیدواری کرد با تصویب چارت پیشنهادی این اداره کل که با توجه به شناختهای بدست آمده در استان و انجام کار کارشناسی و پیش بینی مشکلات و معضلات این حوزه تدوین شده، وضعیت همه ادارات کل در استانهای کشور به وضعیت مطلوب و پاسخگو در کشور تغییر کرده و وزارتخانه در تحقق اهداف عالی خود در سطح کشور بیش از پیش موفق باشد.
کد مطلب: 27067
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای