۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۹

بازار ابزارهای همراه فروش فروشگاهی در آمریکا امسال از ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت

ایتنا- برآوردها نشان می‌دهد بازار راهکارهای نرم‌افزاری و سخت افزاری پایانه‌های فروشگاهی همراه در آمریکا امسال از مرز 2 میلیارد دلار خواهد گذشت.
بازار ابزارهای همراه فروش فروشگاهی در آمریکا امسال از ۲ میلیارد دلار خواهد گذشتبازار سخت‏‌افزار‌ها و نرم‏‌افزارهای مرتبط با پایانه‏‌های فروش فروشگاهی همراه (Mobile PoS) در آمریکا امسال از ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب‏‌سایت فوربس، برآوردهای شرکت آی اچ اِل گروپ (IHL Group) نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای نرم‌‏افزاری و سخت‏‌افزاری پایانه‏‌های فروش فروشگاهی همراه در آمریکا امسال از مرز ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت. در این گزارش همچنین آمده است کاربرد ابزارهای همراه در صنایع فروشگاهی یک بازار ۷. ۵ میلیارد دلاری ایجاد کرده است. 

بر اساس این گزارش، حدود ۲۸ درصد از فروشگاه‏‌ها و خرده‏‌فروشی‏‌ها در آمریکا در حال برنامه‏‌ریزی برای استفاده از راهکارهای فروش فروشگاهی همراه هستند. با این وجود ۳۳ درصد از آن‌ها برنامه‏‌ای برای استفاده از این فناوری‏‌ها در سه سال آینده ندارند. 

یافته‏‌های این پژوهش نشان می‌‏دهد تصمیم به استفاده از این راهکار‌ها به نوع و ماهیت فعالیت‏‌های فروشگاهی و حجم تبادلات کسب و کارهای این بخش بستگی دارد. 

شرکت آی اچ ال گروپ در گزارش خود ادعا کرده است شرکت اپل از جمله اولین شرکت‏‌هایی بود که از ابزارهای فروش فروشگاه‏‌های همراه در فروشگاه‏‌های خود استفاده کرد و پس از آن صاحبان سایر فروشگاه‏‌ها و خرده‏‌فروشی‏‌ها به استفاده از این ابزار‌ها روی آوردند. 

بنا بر این یافته‏‌ها، تا سال ۲۰۱۷ حدود ۶. ۳ میلیون تبلت در بخش‌‏های فروشگاهی و خرده‌‏فروشی آمریکا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

تحلیل‏گران این شرکت معتقدند افزایش استفاده از پایانه‏‌های همراه فروش ‏فروشگاهی به کاهش عرضه ابزارهای فروش فروشگاهی سنتی و غیر همراه خواهد انجامید. 

پیش‏‌بینی شده است عرضه این ابزار‌ها تا سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲ درصد کاهش یابد. در برخی مطالعات و پیش‏‌بینی‏‌ها نیز این رقم ۲۰ درصد برآورد شده است.

کد مطلب: 27029
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای