۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۷

کاندیدای وزارت ارتباطات: از رایتل حمایت خواهیم کرد

ایتنا - فیروزآبادی: ما با فیلترینگ افراطی و شدید موافق نیستیم اما در مورد سایت‌های غیراخلاقی و مواردی که اخلاق را زیر سوال می‌برد به هرحال باید این کار صورت بگیرد.سیدابوالحسن فیروزآبادی که این روزها از او به عنوان یکی از گزینه‌های جدی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت روحانی نامبرده می‌شود تاکید کرد: با فیلترینگ افراطی و شدید موافق نیستیم اما در مورد سایت‌های غیر اخلاقی و مواردی که اخلاق را زیر سوال می برد به هرحال باید این کار صورت بگیرد.


به گزارش ایتنا سید ابوالحسن فیروزآبادی - کارشناس - در گفت‌وگو با ایسنا، با توجه به نیاز توسعه تکنولوژی نوین ارتباطات در کشور بر توسعه فیبر نوری در کشور و همینطور حمایت از اپراتور سوم تلفن همراه در کنار سایر وظایف وزارت ارتباطات تاکید کرد.

او در ارتباط با بحث فیلترینگ در کشور با اشاره به وجود داشتن فیلترینگ در تمام دنیا گفت: این موضوع در تمام دنیا وجود دارد اما با شدت و ضعف روبرو است، ما هم با فیلترینگ افراطی و شدید موافق نیستیم اما در مورد سایت‌های غیراخلاقی و مواردی که اخلاق را زیر سوال می‌برد به هرحال باید این کار صورت بگیرد.

فیروزآبادی همچنین با بیان اینکه توسعه فیبر نوری باید در کشور صورت بگیرد اضافه کرد: فیبر نوری آینده تکنولوژی در کشور و دنیا است و ما نیز سعی می کنیم در توسعه آن بکوشیم، البته ما در کشور بستر خوبی برای این امر داریم ولی با توجه به اینکه فیبر نوری باید تا سطح محلات کشیده شود، هنوز کار بسیار زیادی در این زمینه باید صورت بپذیرد که نیاز به همت و تلاش شدیدی دارد.

او همچنین در مورد چالش پیش روی اپراتور سوم در بحث قطع تماس تصویری گفت: ببینید آمدن تکنولوژی در کشور همیشه باعث می شود که نظرات متفاوتی را معطوف خود کند و گروه‌های مختلف در این ارتباط نظرات متفاوتی داشته باشند. ارتباط تصویری هم یکی از همین موارد است که در چند وقت اخیر با واکنش‌هایی روبرو شده است و ما امیدوار هستیم با ایجاد هماهنگی در این ارتباط نسبت به رفع مشکلات تلاش کنیم و قطعاً از این مورد طرفداری خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تماس تصویری در پروانه اپراتور سوم درج شده است گفت: با توجه به این موضوع که در پروانه این اپراتور بحث تماس تصویری هم درج شده است ما قطعاً از رایتل هم حمایت خواهیم کرد. 
 
 

کد مطلب: 26936
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام