۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶

اینترنت کشور از کجا می‌آید؟

ایتنا- آیا می‌دانستید پهنای باند اینترنتی که ما استفاده می‌کنیم دارای 8 نقطه اتصال با دیگر کشورها است و مسئولان هم اظهار می‌دارند به دلیل افزایش امنیت پهنای باند مسیرها را افزایش داده‌اند.
اینترنت کشور از کجا می‌آید؟


طبق اعلام مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت که وظیفه تامین پهنای باند اینترنت را برعهده دارد، در حال حاضر ۲۰ درگاه بین الملل داریم که از هشت درگاه آن پهنای باند اینترنت کشور تامین می‌شود. 


به گزارش ایتنا از ایسنا، مدیرکل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگویی اظهار کرد: طی سال‌های گذشته به منظور افزایش امنیت تامین پهنای باند، شمار مسیرها را افزایش داده‌ایم تا در صورت اختلال و یا قطعی در یک مسیر ظرفیت پهنای باند از دیگر مسیرها تامین شود.

حسن کریمی همچنین عنوان کرد: نقاط اتصال ما با دیگر کشورها برای تامین پهنای باند اینترنت هشت نقطه است که به ترتیب در سمت جنوب: چابهار(کابل فالکون و کابل پیشگامان)، جاسک و بندرعباس، ترکیه: سرو و بازرگان، آذربایجان: آستارا، ارمنستان: نوردوز را داریم و به زودی GBI در بوشهر نیز به این درگاه‌ها افزوده می‌شود و تعداد این درگاه‌ها به ۹ نقطه افزایش پیدا می کند.

بر اساس آخرین اعلام های رسمی تا آبان ماه سال گذشته، دو درگاه اینترنتی در مرزهای چابهار هر یک با ظرفیتی معادل STM۱ ۶۴ و درگاه بندر‌عباس با ظرفیتی معادل STM۱ ۵۵ فعال بوده اند.

درگاه آستارا نیز حدود STM۱ ۵۶ و نوردوز STM۱ ۶۴ از پهنای باند کشور را تامین می‌کردند و درگاه بازرگان با ظرفیت STM۱ ۹۶ فعال بود. درگاه‌های سه‌رود و جاسک نیز به ترتیب با ظرفیت‌های ۶۴ و STM۱ ۴ دیگر درگاه‌های اینترنتی کشور به‌شمار می‌روند که البته همان طور که گفته شد ظرفیت این درگاه‌ها بر اساس آنچه آبان ماه گذشته اعلام شد در این گزارش آمده است.

حسن کریمی در گفت‌وگویی که آبان ماه سال گذشته با ایسنا داشت یادآور شده بود که از طریق ۹ درگاه اینترنتی کشور ظرفیتی معادل STM1 ۴۶۷ تامین می‌شود و قرار است در آینده نزدیک ظرفیت مرز آستارا تا STM1 ۷۲ و نوردوز تا STM1 ۶۴ افزایش پیدا کند.

وی همچنین از آغاز به کار درگاه بوشهر در آینده ای نزدیک خبر داده و ظرفیت این درگاه را حدود STM1 64 دانسته و اظهار امیدواری کرده بود طی چند ماه آتی STM۱ ۲۰۰ به ظرفیت درگاه های کشور افزوده شود.
کد مطلب: 26815
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام