۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۸
شناسایی یک باگ جدید در اندروید

900 میلیون دستگاه اندرویدی در معرض خطر حمله هکرها

ایتنا- این‌بار کاربران آندروید، این سیستم عامل محبوب گوگل، آماج حملات هکرها هستند.
900 میلیون دستگاه اندرویدی در معرض خطر حمله هکرها


کارشناسان فناوری اعلام کردند که در سیستم عامل گوگل، شاه کلیدی وجود دارد که دسترسی کامل به تلفنهای هوشمند و تبلتهای اندرویدی را برای هکرها فراهم می کند.

به گزارش ایتنا از  مهر، شاه کلید هکرها در سیستم عاملهای اندروید یک نوع " باگ" است که به هکرها این امکان را می دهد که اطلاعات تلفنها را به سرقت برده، به تلفنهای همراه گوش کرده و توانایی ارسال پیامهای متنی و نامه های الکترونیک را بدست آورند.

محققان اظهار داشتند که این راه گریز از سال ۲۰۰۹ کشف شده و بر این اساس ۹۰۰ میلیون دستگاه در خطر قرار گرفته اند.

جف فوریستال از شرکت بلوباکس که این شاه کلید را معرفی کرده اظهار داشت که التزامات کشف این شاه کلید بسیار زیاد است. این شاه کلید می تواند بر تمام عملکردهای تلفن مسلط شده و هر عملکردی را کنترل کند.

فوریستال اظهار داشت که این شرکت پیشتر گوگل را از این مسئله مطلع کرده است.

سیستم عامل اندروید از نوعی امضای پنهانی برای تأیید این که یک اپلیکیشن قانونی است و دستکاری نشده استفاده می کند و این باگ بر نحوه این تأییدیه اندروید تأثیر می گذارد.

هر اپلیکیشنی که برای استفاده از فرصت فراهم شده توسط این باگ نوشته شده باشد می تواند از همین میزان دسترسی به تلفن برخوردار شود.

فرویستان اعلام کرده که در نظر دارد در همایش هکرها که با عنوان بلک هت در آگوست سال جاری برگزار می شود اطلاعات بیشتری درباره این مشکل ارائه کند.

براساس اظهارات کارشناسان هنوز شواهدی مبنی بر بهره برداری از این نقص توسط هکرها به دست نیامده است.
کد مطلب: 26747
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام