۰
plusresetminus
شنبه ۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۱

چک 180 میلیون دلاری سیسکو برای خرید Composite Software

ایتنا- سیسکو، تولیدکننده تجهیزات شبکه که در سن‌خوزه قرار دارد، کمپانی Composite Software را با هدف سرمایه‌گذاری در بخش نرم‌افزار مجاری‌سازی دیتا خریده است.
چک 180 میلیون دلاری سیسکو برای خرید Composite Software


غول شبکه دنیا با هدف سرمایه گذاری در بخش نرم افزار مجازی سازی دیتا، کمپانی Composite Software را به قیمت ۱۸۰ میلیون دلار خرید.


پنجشنبه کمپانی سیسکو تایید کرد که در پی خرید کمپانی کامپوزیت است که در کار نرم افزار مجازی سازی دیتا و مدیریت پورتفولیو است.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، سیسکو امیدوار است با این خرید بخش اتصالات دیتا و زیرساخت های خود را با سرویسهای هوشمند پورتفولیو، گسترش دهد.

پیشتر نیز سیسکو کمپانی SOlveDirect را برای توسعه پلتفورم سرویس های نرم افزاری خود خریده بود و با این خرید در جهت متحد کردن پلتفورم نرم افزاری خود در محیط مجازی گامهای بهتری خواهد برداشت.

غول شبکه ۱۸۰ میلیون دلار را نقدا در ازای دریافت تمام سهام این شرکت پرداخت خواهد کرد و بعد از انجام معامله رسمی، کارمندان کامپوزیت جزیی از سیسکو خواهند شد.

کار اصلی کامپوزیت این بوده که دیتاهای موجود از منابع متفاوت را روی یک شبکه کنار هم قرار می دهد و این شامل دیتای کلود و منابع اطلاعاتی عظیم می شود که در یک مکان آنها را جاسازی می کند.

همچنین به مشتریان که کمپانی ها هستند، اجازه می دهد تا به صورت ویژوآل دیتای خود را دیده و در آن واحد با تجمیع آنها، تصمیمات مدیریتی در سطح کلان به صورت همزمانی، اتخاذ کنند.

حرکت سریع شرکتها به سوی مجازی سازی باعث شده تا سرورهای سنتی جای خود را به سرورهای مجازی بدهد و مشتریان سیسکو می خواهند با مجازی سازی دیتای خود را دریافت کنند و همه چیز به صورت ویژوآل تعریف می شود و به همین خاطر سیسکو با احترام به نظرات مشتریان کلان خود، و اینکه استراتژی آینده بر مبنای مجازی سازی پیش می رود؛ باعث شده تا در این راه قدم های محکم تری بردارد.

گری مور پرزیدنت سیسکو می گوید استراتژی سیسکو ایجاد مدل آی تی آینده است که راه حل های زیادی را برای کمک به مشتریان تعریف می کند و از آنجایی که مهمترین چالش آینده بیزینس انتخاب راه حل درست از بین این راه حل هاست، لذا سیسکو سعی می کند اولین باشد.

وی افزود با یکی شدن سیسکو و کامپوزیت، تجربیات شبکه ای برای آنالیز سریعتر و شفاف تر بیزینس مهایا می شود.

معامله مذکور تا فصل اول ۲۰۱۴ انجام می شود. 

«شرکت سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه (Network) است که مرکز آن در شهر سان‌خوزه٬ کالیفرنیا در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. 

این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می‌کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، به فروش می‌رساند. 

لن بزاک و سندی لرنر (دارای مدرک لیسانس از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد)، زوجی که در بخش کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می‌کردند، Cisco را در سال ۱۹۸۴ تأسیس کردند. بزاک نرم‌افزار روترهای چند پروتکل را که توسط ویلیام یاگر(یک کارمند دیگر که کارش را سالها قبل از بزاک شروع کرده بود) نوشته شده بود تکمیل کرد.

با وجود اینکه Cisco اولین شرکتی نبود که Router طراحی و تولید می‌کرد، اولین شرکتی بود که یک Router چند پروتکل موفق تولید می‌کرد که اجازهٔ ارتباط بین پروتکل‌های مختلف شبکه را می‌دهد. 

از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استاندارد تبدیل شد، اهمیت Routerهای چند پروتکل کاهش یافت. امروزه بزرگ‌ترین روترهای Cisco طراحی شده‌اند تا بسته‌های IP و فریمهای MPLS را هدایت کنند. در ۱۹۹۰، شرکت به سهامی عام تبدیل شد و سهام آن در بازار بورس نزدک عرضه شد. 

بزاک و لرنر با ۱۷۰ میلیون دلار از شرکت خارج شدند و بعد از مدتی جدا شدند. زمان انفجار اینترنت در ۱۹۹۹، Cisco شرکت Cerent واقع در کالیفرنیا را با قیمت ۷ میلیارد دلار خریداری کرد. این شرکت گرانترین خرید Cisco در آن زمان بود.
کد مطلب: 26573
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای