۳
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۴

وعده بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار عملی خواهد شد؟!

ایتنا- مسئولان می‌گویند سرعت فعلی اینترنت حتی برای بازکردن یک صفحه عادی هم کند است و کاربران قادر به دیدن فیلم در اینترنت نیستند.
وعده بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار عملی خواهد شد؟!


بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار ۹۲ وعده ای است که در آخرین ماه بهار عملی شدن آن جای سئوال دارد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، زمستان سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگویی تلویزیونی این‌گونه عنوان کرده بود که مردم از ما کاهش قیمت اینترنت را نخواهند بلکه افزایش کیفیت و سطح خدمات را بخواهند.


مهدی اخوان به‌آبادی در این صحبت‌ها عنوان کرده بود: مردم انتظار دارند سرعت به شکلی باشد که بتوانند روی شبکه فیلم ببینند اما سرعت فعلی برای بازکردن یک صفحه عادی هم کند است و ما امیدواریم در سه ماهه‌ی اول سال آتی شاهد تغییرات جدی در این زمینه باشیم.

اخوان در ادامه ایجاد شبکه مجازی داخلی را مدلی دانست که در همه جا به کار گرفته شده و با بیان این مطلب اظهار کرد: در موضوع ایجاد یک شبکه قوی داخلی اتفاق نظر وجود داشته و دارد ولی این امر به معنی جدایی از اینترنت جهانی نیست بلکه به صورت طبیعی، داخل کشور برای کاربران امتیاز های خاصی در جهت دسترسی به محتواهای داخلی در نظر گرفته می شود.

وی در عین حال عنوان کرد: این امتیازها می‌تواند سرعت بیشتر دسترسی و هزینه کمتر را به دنبال داشته باشد و شبکه داخلی هم با همین انگیزه شکل گرفته،‌ البته ما به حجم قابل توجهی تجهیزات شبکه نیاز داشتیم که بخشی از آن تامین شد اما ما روزی می‌توانیم بگوییم داخل کشور شبکه ملی داریم که حداکثر ممکن میزبانی‌ها به داخل کشور منتقل شود، در این حالت است که مردم احساس می‌کنند هزینه‌های آنها پایین آمده یا سرعت متفاوتی را تجربه می کنند.

اخوان همچنین یاد آور شد:هنوز این اتفاق رخ نداده که علت اصلی آن هزینه میزبانی است .به همین دلیل ما هم در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی چند بند از جمله محاسبه تعرفه برق مراکز داده بر مبنای تعرفه فرهنگی آموزشی و کاهش محسوس هزینه پهنای باند را مصوب کردیم که موجب کاهش هزینه مراکز داده داخلی و به طور طبیعی افزایش تقاضا می شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزایش سرعت دسترسی به فضای مجازی را انگیزه دیگری برای استفاده از میزبانی داخلی ذکر کرده و اظهار کرد: تصویب شد که محدودیت کنونی برای دسترسی خانگی به شبکه اینترنت به شکلی کاملا متفاوت برای محتوای داخلی در نظر گرفته شود به گونه‌ای که دست کم امکان مشاهده فیلم در آن فراهم شود.

وی در عین حال آغاز کار این شبکه را در گرو همکاری مراکز داده داخلی و بخش خوصی دانسته و اظهار کرد: ما مدت زیادی منتظر نمی‌مانیم .تا مدتی پس از کاهش هزینه‌های مراکز داده اگرمراکز متعلق به بخش خصوصی توانستند به تقاضای صاحبان وب‌سایت‌ها پاسخ بدهند که مطلوب است اما اگر چنین نشود حاکمیت برای شکستن قیمت بروز پیدا خواهد کرد.

وی افزایش قیمت را نیازمند سرمایه‌ی سنگین ندانسته و اظهار امیدواری کرده بود: طی چند ماه آتی و احتمالا تا پایان سه ماهه‌ی اول سال ۹۲ این موضوع محقق شود.

حال در شرایطی که در اولین روزهای خرداد‌ماه هستیم هنوز تغییر چشم‌گیری در وضعیت اینترنت کشور مشاهده نشده و حتی صحبتی هم در این زمینه صورت نمی‌گیرد، با این وجود باید هم‌چنان منتظر ماند تا مشخص شود آیا این وعده دبیر شورای عالی فضای مجازی جامه عمل خواهد پوشید یا خیر؟!
کد مطلب: 26393
نام شما
آدرس ايميل شما


blue
feedback
ما میخوام سرعت اینترنت بالا برود نه اینترانت! هنوز نگرفتین! یا فک میکنین اینترنت فقط همون سایتای ایرانین که بیان داخل کشور! ما رو ... فرض کردین!
امین
feedback
ما اینترانت پر سرعت نمیخوایم
feedback
تا بهار صد سال دیگه منظورتانه بهاری که کمرمان قوض موهامان سفید ریشمان بلند و سفید و اسا بدست شده ایم بیخودی حرف نزنید اینترنت حجمی رو کلا حذف کنید بخدا ببه ضرر ملته بخدا که ملت رو دارید میچاپید بابا ملت بیشعور نیست میفهمه دارید دزدی میکنید بخدا اون امریکایی اشغال این جوری با ملتش تا نمیکنه که شما دارید تا میکنید
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است