۰
plusresetminus
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۶

کسب و کارهای کوچک از اهمیت نام دامنه وب سایت خود غافلند

ایتنا- همیشه که علت عدم موفقیت شرکت‌ها و کمپانی‌ها برای عدم فروش محصولاتشان نیست. نکاتی کوچک اما بسیار با اهمیت مثل نام دامنه مناسب تاثیر به‌سزایی در جذب مشتری‌ها دارد.
کسب و کارهای کوچک از اهمیت نام دامنه وب سایت خود غافلند


نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد بسیاری از کسب و کارهای کوچک برای انتخاب نام دامنه وب سایت خود اطلاع و دانش کافی ندارند و نمی‌دانند انتخاب یک نام دامنه مناسب می‌تواند در جلب توجه مشتری موثر باشد. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت eweek، شرکت ویکفیلد (Wakefield) با انجام مطالعه‌ای در میان ۵۰۰ کسب و کار کوچک در آمریکا دریافته است بخش زیادی از مدیران و گردانندگان آنها در زمینه نام دامنه یا آدرس اینترنتی وب سایت خود با مشکلاتی مواجه هستند. 

نام دامنه وب‌سایت‌ها از این نظر مهم است که می‌تواند توجه کاربران و مشتریان را به خود جلب کند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد تقریباً نیمی (۴۹ درصد) از صاحبان کسب و کارها که در این مطالعه شرکت کرده‌اند، گفته‌اند قبل از انتخاب نام دامنه کنونی وب سایت خود بیش از یک نام دامنه دیگر را نیز امتحان کرده بودند. 

۵۵ درصد از مدیران این کسب و کارها نیز بر این باور بوده‌اند که چون اولین نام دامنه مورد نظرشان را انتخاب نکرده‌اند، مشتریان خود را از دست داده‌اند.

حدود ۵۲ درصد از این پاسخگویان نیز گفته‌اند انتظار دارند با تغییر نام دامنه وب سایت خود فرصت‌های بهتری برای کسب و کار خود بیافرینند. ۴۶ درصد از آنها حتی گفته‌اند احتمال اینکه یک اسکناس صد دلاری را در خیابان پیدا کنند بسيار بیشتر از این است که بتوانند نام دامنه‌ای را انتخاب کنند که تاکنون انتخاب نشده است.
 
۶۳ درصد از مدیران این کسب و کارهای کوچک نیز گفته‌اند هنگام انتخاب آدرس اینترنتی به انتخاب دامنه مناسب برای وب سایت خود توجه نکرده‌اند. همین تعداد نیز گفته‌اند به طول و تعداد حروف نام دامنه‌ای که انتخاب کرده‌اند، توجه نکرده بودند.
 
۸۵ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند هنگام انتخاب نام دامنه به استفاده آسان از آن بر روی ابزارهای همراه توجه نداشته‌ند.

لوری آن، موسس و معاون شرکت «دات کو» که دامنه اینترنتی CO. را مدیریت می‌کند درباره اهمیت نام دامنه برای کسب و کارها گفته است: یک آدرس اینترنتی مناسب، اگر با یک دامنه جهانی و معتبر همراه باشد، به خاطر سپردن، یافتن و ارجاع دادن به آن برای کاربران و مشتریان شما آسان خواهد بود و کسب و کار شما را به پیش خواهد برد.
کد مطلب: 26353
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر