۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶
آمار کامپیوترهای کل جهان

مبادله 144 بیلیون ایمیل در روز

ایتنا- کاربران آرام پشت لپ‌تاپ‌ها، رایانه‌ها و موبایل‌هایشان نشسته‌اند. اما در پس این ظاهر، روزانه 144بیلیون ایمیل رد و بدل می‌شود و اینگونه است که اینترنت در دستان ماست...
مبادله 144 بیلیون ایمیل در روزاستفاده از اینترنت و ابزارهای فناوری اطلاعات به شدت در حال رشد است به نحوی که براساس آمارهای ارائه شده از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات روزانه ۱۴۴ بیلیون ایمیل در جهان مبادله می شود و بررسی های صورت گرفته از وجود ۱۰۴ بیلیون کامپیوتر شخصی حکایت دارد.به گزارش ایتنا از مهر، رشد استفاده از اینترنت و فناوری اطلاعات از وجود ۲.۵ بیلیون نفر بر روی وب حکایت دارد و براساس آمارهای ارائه شده از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ۳۴ درصد از کل جمعیت جهان کاربران شبکه های وب هستند.

براساس بررسی‌های صورت گرفته با توجه به اینکه استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات روز به روز شتاب بیشتری به خود می گیرد آمار کاربران جهانی ایمیل ۲.۲ بیلیون برآورد می‌شود و میزان ترافیک روزانه ایمیل در جهان ۱۴۴ بیلیون است.

تا پایان دسامبر سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۶۳۴ میلیون وبسایت در دنیا به ثبت رسیده و در طول یکسال نیز ۵۱ میلیون وبسایت جدید به این آمار اضافه شده است.

رشد اینترنت به حدی فراگیر شده که شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین کاربردها را برای کاربران اینترنت به همراه دارد و براساس بررسی های به عمل آمده، ۷۴ درصد کاربران اینترنت در این شبکه ها هستند و ۲۲ درصد آنها کاربران تمام وقت آنلاین هستند.

براساس این آمارها، روزانه بیشتر از ۲ بیلیون ویدئو در شبکه اجتماعی یوتیوب آپلود می‌شود و ماهانه ۳۲ بیلیون جست‌وجو در شبکه توئیتر صورت می گیرد. همچنین کاربران توئیتر در ماه ۲۰۰ میلیون مطلب روی این شبکه توئیت می کنند و ۱.۲ تریلیون جستجو نیز ماهانه روی گوگل صورت می گیرد.

بررسی های صورت گرفته از وجود ۱۰۴ بیلیون کامپیوتر شخصی و بیش از ۱۰ بیلیون دستگاه متصل به اینترنت در جهان حکایت دارد و با این وجود هم اکنون حرکت اصلی در فناوری اطلاعات در دنیا به سمت رایانش ابری ارزیابی می شود.

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات همچنین تغییر رویکرد پژوهشگران را از دیگر مزایای رشد استفاده از اینترنت و فناوری اطلاعات برآورد می کند به نحوی که هم اکنون پژوهشگران از ابزار جستجوی جامعی مانند گوگل اسکولار برای تحقیق استفاده می کنند؛ همچنین رشد مقالات و کتب الکترونیکی از دیگر اتفاقاتی است که رویکرد پژوهشگران برای استفاده از منابع علمی را تغییر داده است و آنها از زوترو، مندلی و اندتوت به عنوان ابزار پژوهش استفاده می کنند.

استفاده از شبکه های اجتماعی برای تحقیق و پژوهش موضوع دیگری است که کاربرد استفاده از این ابزار را افزایش داده به نحوی که با تغییر رویکرد پژوهشگران، آنها از ابزارهایی مانند ریسرچ گیت - Research Gate - ، انجمن - Anjoman - و اکادمیا - Academia - برای تحقیق استفاده می کنند و ارائه دروس نیز به صورت متن باز - Open Courseware - صورت می گیرد و از ابزارهای آنلاین در تدریس حتی کلاسهای حضوری استفاده می شود.

براساس این تحقیقات، انجام مراحل ارائه پیشنهاد تا پذیرش تحقیقات و پژوهش به صورت آنلاین نیز از دیگر مواردی است که از تغییر رویکرد پژوهشگران با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات حکایت دارد.
کد مطلب: 26284
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است