d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - فروش رایانه های شخصی 7.5 درصد افزایش یافت
۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۰

فروش رایانه های شخصی 7.5 درصد افزایش یافت

ایتنا- HP درصد بالاتری از سهم فروش و ایسر و دل نیز در جایگاه دوم قرار دارند.
فروش رایانه های شخصی 7.5 درصد افزایش یافت


براساس اعلام موسسه بین المللی اطلاعات فروش رایانه های شخصی در نیمه اول سال ۲۰۱۳، افزایش ۷.۵ درصدی داشته و به ۲.۷۱ میلیون دستگاه رسیده است.


به گزارش ایتنا از مهر، رایانه‌های شخصی رومیزی در نیمه اول سال ۲۰۱۳ شاهد اجرای چند معامله بزرگ به ویژه در بخش بانکداری، مالی و بیمه در بخش فناوری اطلاعات شرکت‌ها بودند که این امر از رشد تجاری کلی در نیمه اول سال جاری میلادی ناشی بود.

اگرچه بازار مصرف کننده ها تغییر چندانی نکرده است اما نسبت به نیمه چهارم سال ۲۰۱۲ رشد ۱.۵ درصدی داشته است.

کیرن کومار مدیر تحقیقات موسسه بین المللی اطلاعات گفت: موجودیهای بالا در آغاز این سه ماه و فروش ضعیف در هفته های پایانی مانع از رشد بیشتری شد که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ مشاهده شده است.

در رابطه با سهم تولید کنندگان شرکت HP با سهم بازار ۲۲.۵ درصدی در اولین نیمه سال ۲۰۱۳ در صدر این جدول قرار گرفته است. ایسر و دل نیز در جایگاه دوم قرار گرفته اند چرا که آنها سهم ۱۳.۸ درصدی از بازار فروش رایانه های شخصی دارند.

مانیش یاداو تحلیلگر بازار از موسسه بین المللی اطلاعات در دفتر هندوستان گفت: علاوه بر موفقیت میان مشتریان در بازار این شرکتها در نیمه اول شاهد اجرای معاملات بزرگ در دولتها و نهادهای بانکداری، اقتصادی و بیمه بوده اند.

موسسه بین المللی اطلاعات اظهار داشت که انتظار می رود در سه ماهه دوم قیمتها ثابت شده و در راکد بودن بازار رایانه های مصرف کننده عادی تغییراتی ایجاد شود.
کد مطلب: 26267
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام