۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۹

احتمال اختلال در ارتباطات ماهواره‌ای و GPS از هفته آینده

ایتنا- شاید علت این امر، تداوم تشعشعات خورشیدی باشد که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده‌اند.


یک مؤسسه وابسته به دولت ژاپن هشدار داد که ارتباطات ماهواره‌ای، خدمات GPS و حتی خطوط انتقال نیرو از هفته آینده دچار اختلال خواهد شد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سی‌آی‌او، علت این مساله تداوم تشعشات خورشیدی دانسته شده که از هفته گذشته آغاز شده است. در روزهای اخیر چهار تشعشع و گدازه بزرگ خورشیدی فعال شده اند که بزرگی یکی از آنها در سال اخیر بی سابقه بوده است.

این گدازه ها تاثیرات نامطلوبی بر ارتباطات ماهواره ای و مخابراتی خواهند گذاشت.

موسسه NICT در ژاپن می گوید این گدازه ها و تشعشعات می توانند به ماهواره های مخابراتی و اطلاع رسانی آسیب برسانند و دقت خدمات جی پی اس را کاهش دهند. اختلال در ارتباطات موج کوتاه و حتی انتقال نیرو نیز از دیگر مشکلات احتمالی قلمداد شده است.

فعالیت تشعشعات خورشیدی معمولا هر ۱۱ سال یکبار به اوج خود می رسد. آخرین بار در سال ۲۰۰۰ این وضعیت رخ داده بود و حال با اندکی تاخیر مجددا مشکل یاد شده بروز کرده است.

تشعشعات خورشیدی مشکلات دیگری مانند طوفان های جئومغناطیسی هم ایجاد می کنند.

کد مطلب: 26257
نام شما
آدرس ايميل شما


مرتضی
feedback
وای چقدر خندیدم. آره ما هم بدون داشتن هیچ دستگاه و موسسه و ... مدتی هست هم از این اختلالات ماهواره ای خبر داشتیم و داریم و هم کم کم داره تلفن مشکل پیدا میکنه تازه اینا سر اینترنت هم تاثیر میذاره!!!!!!!!! بخاطر اینکه نه اینکه خرداد ماه اومده خورشید دقیقا" نزدیک شده یه کل ایران ببخشید به زمین شاید این خزدادماه رد بشه یه خرده بهتر میشه تازه تو ایران بهمن ماه هم (تو زمستون!!!) همینطور میشه بعدش دیگه بد نیست!!!!
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای