۲
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۲
با حمله نیروهای سابق و افراد وزارت ارتباطات

بروز درگیری در مرکز ملی فضای مجازی

ایتنا- مهاجمان ضمن ایجاد درگیری، آسانسورها و درب برخی اتاق‌های اداری را قفل کردند.
بروز درگیری در مرکز ملی فضای مجازیمرکز ملی فضای مجازی وابسته به شورای عالی فضای مجازی صحنه درگیری و اغتشاش نیروهای پژوهشگاه سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات با کارمندان فعلی این مرکز شد.


به گزارش ایتنا از مهر، صبح امروز 29 اردیبهشت ماه، چند تن از افراد که براساس گفته کارمندان مرکز ملی فضای مجازی، از نیروهای حراست وزارت ارتباطات بودند به همراه برخی از مسئولان پژوهشگاه سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات، بدون هماهنگی و نابهنگام وارد مرکز ملی فضای مجازی شدند و خواستار پس گیری این پژوهشگاه شدند.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که ورود این افراد به مرکز ملی و پژوهشگاه فضای مجازی منجر به درگیری‌هایی شده است؛ به نحوی که این افراد آسانسورهای این مرکز را قفل و ورود و خروج را مسدود کرده و با تخلیه اتاق معاون اداری مالی این مرکز، تلاش کرده‌اند که جایگاه قبلی خود را پس گیرند.

این در حالی است که براساس گفته شاهدان این درگیری‌ها، دکتر مهدی اخوان بهابادی - رئیس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی در این مرکز حضور نداشته است.

نیروهای پژوهشگاه سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات مدعی شده‌اند که براساس حکم و دستور رئیس جمهور قصد پس گرفتن این پژوهشگاه را از مرکز ملی فضای مجازی دارند.

به گزارش مهر، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات، سال گذشته و با تشکیل شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی ذیل آن به دستور رئیس جمهور و براساس حکم شورای عالی اداری منحل شد تا مرکز ملی فضای مجازی از ظرفیت‌ها و امکانات این پژوهشگاه در جهت اهداف خود استفاده کند.

این مرکز چند ماه پیش پژوهشگاهی به نام پژوهشگاه فضای مجازی ایجاد کرد تا پروژ‌ه‌هایی که پیش از این در پژوهشگاه ICT تعریف شده بود را پیگیری کند.

با این وجود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان مدعی است که پژوهشگاه ICT به صورت غیرقانونی از این وزارتخانه منفک شده و باید به عنوان بازوی تحقیقاتی این وزارتخانه باید به جایگاه قبلی خود برگردد.
 
 
کد مطلب: 26226
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
اینجوری می خوای گوگل ارث بزنی؟!!!!!!!!!!!!!!
feedback
به مدیر گوگل بگید بیا پیش شما کمی شاگردی کنه اخه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام