۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۳

ویندوز 8 به استاندارد واحد سازمانی تبدیل نمی‌شود

ایتنا- ویندوز 8 بداقبال! هنوز هم سازمان‌ها ترجیح می‌دهند سیستم‌های خود را به ویندوز 7 تبدیل کنند تا ویندوز 8!
ویندوز 8 به استاندارد واحد سازمانی تبدیل نمی‌شود


مرکز تحقیقات جهانی Forrester با انتشار گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر سازمان‌ها به صورت گسترده می‌کوشند سیستم‌های داخلی خود را از ویندوز XP به ویندوز ۷ انتقال دهند و همین امر موجب شده است تا آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت نادیده گرفته شود و کسی سراغ آن نرود. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سايت redmondmag، مرکز Forrester گزارشی به نام "دنیای فناوری اطلاعات ویندوز ۸ را به عنوان استاندارد مخصوص سازمان‌ها کنار می‌گذارد" منتشر کرده است و در این گزارش آمده است که ۴۸ درصد رایانه‌های شخصی تجاری هم‌اکنون مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۷ فعالیت می‌کنند و ۷۶ درصد رایانه‌های شخصی که در سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند نيز بیشتر فعالیت‌های خود را مبتنی بر ویندوز ۷ انجام می‌دهند.

استقرار گسترده ویندوز ۷ در سازمان‌های سراسر جهان باعث شده است تا مرکز Forrester از این فرآیند با عنوان "مهاجرت خسته کننده" یاد کند؛ به‌خصوص برای آن دسته از سازمان‌هایی که پس از استقرار نسخه جدید از سیستم‌عامل، نسخه‌های دیگر آن را کنار می‌گذارند و نادیده می‌گیرند.

مرکز Forrester در گزارش خود گفت: «برای آنکه بتوان به صورت منطقی آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت را یک استاندارد واحد برای سازمان‌ها دانست،‌ ویندوز ۸ باید بتواند تا پیش از عرضه نسخه آتی روی نیمی از رایانه‌ها نصب شده باشد. سیستم‌عامل ویندوز ۷ به این سطح از استاندارد رسیده است، با این وجود مرکز Forrester بعید می‌داند که ویندوز ۸ بتواند به عنوان استاندارد بعدی رایانه‌های سازمانی پذیرفته شود».

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است سازمان‌ها تمایلی به انتقال رایانه‌هایشان روی ویندوز ۸ نداشته باشند این است که بیشتر آن‌ها معتقدند قابلیت‌های مدیریتی این سیستم‌عامل نسبت به ویندوز ۷ ارتقا چندانی نیافته است. 

از بین سازمان‌هایی که توسط مرکز Forrester مورد نظرسنجی قرار گرفتند تنها ۷ درصد اعلام کردند که رابط کاربری ویندوز ۸ نسبت به نسخه قبلی آن ارتقا یافته است.
کد مطلب: 26222
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام