۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۶

آیا سارقان با تلفن‌همراه می‌توانند حساب بانکی را خالی کنند؟

ایتنا- با ارائه نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه توسط بانک‌ها و البته رعایت نکاتی ایمنی، می‌توان راحت‌تر و سریع‌تر کارهای بانکی را انجام داد.
آیا سارقان با تلفن‌همراه می‌توانند حساب بانکی را خالی کنند؟

 
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایلام با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در انجام عملیات بانکی با استفاده از موبایل، توصیه کرد کاربران از گذرواژه‌های قوی شامل ارقام، علائم و حروف استفاده کنند.


به گزارش ایتنا از ایسنا سرگرد علی عباسی ضمن تاکید بر رعایت نکات ایمنی در انجام عملیات‌های بانکی توسط تلفن‌همراه، گفت: اخیرا بانک‌ها اقدام به تولید و عرضه نرم‌افزارهای مخصوص تلفن‌های همراه کرده‌اند.


وی با طرح این سوال که اگر تلفن‌همراه به سرقت رود، آیا سارق می‌تواند از تلفن همراه شما برای خالی‌کردن حساب بانکی استفاده کند؟ گفت: با توجه به اینکه تمایل به استفاده از نرم‌افزارهای بانکداری رشد بسیار سریع داشته، رعایت نکات امنیتی و اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از کلاهبرداری بانکی لازم و ضروری است.


عباسی با بیان اینکه رعایت نکات بسیار ساده توسط استفاده‌کنندگان از این نرم‌افزارها می‌تواند راه را بر هر گونه سوءاستفاده و سرقت ببندد، گفت: محرمانه نگه‌داشتن گذرواژه‌ها، اطلاعات شخصی و حتی شماره حساب‌های بانکی، یکی از ساده‌ترین راه‌های عدم سرقت است.


سرپرست پلیس فتای ایلام با بیان اینکه گذرواژه و شماره رمز عبور شخصی و حتی پاسخ‌های مربوط به سوالات محرمانه نرم‌افزار یا شماره حساب‌های بانکی‌تان را در دستگاه خود ذخیره نکنید، گفت: حتی‌الامکان از گذرواژه‌های قوی که شامل ارقام، علائم و حروف است، استفاده کنید.


وی به کاربران توصیه کرد که به پیام‌های متنی‌ای که شماره حساب بانکی‌ را طلب می‌کنند، پاسخ ندهند گفت: بانک شما هرگز با ارسال پیام متنی با شما ارتباط برقرار نخواهد کرد و مطمئن باشید که هر پیام ناخواسته و ناآشنا بدین مضمون به قصد کلاهبرداری از شما ارسال شده است.


عباسی با بیان اینکه تلفن‌همراه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که زمانی دستگاه روشن می‌شود، از کاربر گذرواژه بخواهد، گفت: هیچ‌گاه دستگاه خود را به گونه‌ای تنظیم نکنید که به صورت خودکار با حساب بانکی شما ارتباط برقرار کند.


سرپرست پلیس فتای ایلام از مهم‌ترین اقدامات در هنگام انجام عملیات بانکی با استفاده از تلفن‌همراه را نصب نرم‌افزارهای ضدویروس عنوان کرد و گفت: برای تضمین امنیت انتقال پول الکترونیکی، نصب نرم‌افزارهای ضدویروس مفید خواهد بود و استفاده‌کنندگان از این نرم‌افزارها باید ضریب ایمنی دستگاه خود را افزایش دهند.
کد مطلب: 26152
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام