۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۹

رشد قابل ملاحظه درخواست دولت‌های جهان برای حذف اطلاعات از روی گوگل

ایتنا - بین ماه‌های ژوئیه تا دسامبر ۲۰۱۲ شرکت گوگل ۲۲۸۵ درخواست دولتی برای حذف محتوای سرویس‌های مختلف خود را دریافت کرد.
رشد قابل ملاحظه درخواست دولت‌های جهان برای حذف اطلاعات از روی گوگل


این طور که سایت گوگل در گزارش جدید خود اعلام کرده است، درخواست دولت‌های سراسر جهان برای حذف محتوای موجود در سرویس‌های مختلف گوگل به بالاترین حد خود رسیده است.


به گزارش ایتنا، بین ماه‌های ژوئیه تا دسامبر ۲۰۱۲ شرکت گوگل ۲۲۸۵ درخواست دولتی برای حذف محتوای سرویس‌های مختلف خود را دریافت کرد.

در این دوره زمانی دولت‌های مختلف در سراسر جهان از شرکت گوگل خواستند در مجموع ۲۴ هزار و ۱۷۹ اطلاعات مختلف را حذف کند که به گفته گوگل، این یک رکورد جدید در این زمینه بود.

شرکت گوگل توضیح داد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۲ میلادی ۱۸۱۱ درخواست دولتی برای حذف ۱۸ هزار قطعه از محتوا و اطلاعات را از جانب دولت‌های جهان دریافت کرده بود.

شرکت اینترنتی گوگل سه سال قبل قانونی را با نام "گزارش شفافیت" ارایه کرد که به تلاش‌های دولت‌های سراسر جهان برای سانسورهای سیاسی اطلاعات اشاره می‌کرد و بر اساس آن توضیح داده شده بود که این جریان در حال افزایش است.

گوگل گفت که بسیاری از این درخواست‌ها حکم و اعلامیه منتشر شده از سوی دادگاه بوده است و طی آن درخواست شده است کهبه خاطر حذف اثرات منفی اطلاعات یاد شده در مورد مقامات دولتی، باید این اطلاعات از بین بروند.

گفته می‌شود که بیشتر این درخواست‌ها از جانب کشورهای برزیل و روسیه منتشر شده است.
کشور روسیه که در نیمه نخست سال ۲۰۱۲ میلادی تنها ۶ درخواست حذف اطلاعات را به گوگل ارسال کرده بود، در نیمه دوم همان سال تعداد این درخواست‌ها را به ۱۱۴ عدد رساند.

همچنین گفته شد که ۲۰ کشور جهان با انتشار گزارش‌هایی به گوگل از آن خواسته بودند که فیلم Innocence of Muslims را از روی پایگاه اینترنتی YouTube بردارد.

 
کد مطلب: 25978
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام