۰
plusresetminus
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۶

قهوه خوردن با 'استیو جابز' کجا و 'تیم کوک' کجا؟

ایتنا- باید بگوییم «تیم کوک» که «استیو جابز» نمی‌شود! همان استیو مرحوم که یک‌تنه بار خلاقیت دنیای تکنولوژی را به دوش کشید و ارث بزرگی به نام اپل، بر جای گذاشت!
قهوه خوردن بااین روزها حتما خبر یک ساعت با یک قهوه کنار تیم کوک مدیر اپل به قیمت ۱۹۰ هزار دلار را شنیده اید؟

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، داستان از این قرار است که تیم کوک برای کمک به خیریه، یک ملاقات یک ساعته را با فردی که بالاترین پیشنهاد را بدهد ترتیب داده و رقم ملاقات را ۵۰ هزار دلار تعیین کرده اما در رقم پیشنهاد شده فعلی ۱۹۰ هزار دلار توسط شخصی نامعلوم به اصطلاح bid شده است.

موضوع ملاقات هم تعیین نشده و می‌تواند در مورد هر چیزی باشد. (سه هفته دیگر این پیشنهاد تمام خواهد شد و به بالاترین پیشنهاد دهنده اجازه ملاقات داده خواهد شد)

صرف نظر از اینکه فرد پیروز باید خیلی ثروتمند باشد و یا خُل که چنین پولی را برای دیدار یک ساعته با تیم کوک هزینه کند، باید طرف دیگر قضیه را نیز نگاه کرد.

سوال بزرگ این است که اگر استیو جابز زنده بود آیا کسی حاضر به پرداخت چنین رقمی و ملاقات با وی بود؟
حتما می گویید نه تنها ۱۹۰ هزار دلار، بلکه شخصا ممکن بود ۵۰۰ هزار دلار هم پرداخت کنیم تا وی را ببینیم.

این آرزوی هزاران اهل تکنولوژی بود که چنین آرزویی را در سر بپروانند اما تعداد کسانی که دوست داشته باشند چنین پولی را در برابر تیم کوک خرج کنند، زیاد نخواهد بود.

از آنجایی که رقم پیشنهادی در حال افزایش است قطعا شگفتی‌ساز است اما قهوه خوردن با استیو جابز کجا و تیم کوک کجا!

تیم کوک پویاترین شخص در جهان نیست ولی یکی از مدیران قوی در دنیای آی تی است. اما با همه این توصیفات، تیم کوک، استیو جابز نیست و تیم کوک نمی‌تواند خود را تا حد سوپرمن دنیای آی تی بالا بکشاند.

تیم کوک روی موجی سوار است که استیو جابز آن را ساخت و به راه انداخت و استیو جابز قبل از مرگش نقشه راه اپل را کشیده و تحویل تیم کوک داده است و برخی می‌گویند تیم کوک چیزی را انجام می‌دهد که استیو جابز از او چند سال قبل خواسته بود.

از سوی دیگر در میان اهل فناوری، استیو جابز در حد پرستش بالا رفته است و وقتی بالای سن می‌رفت دیری نمی پایید که عاشقان تکنولوژی در اطراف دنیا به حرف‌های وی ایمان می آوردند.
تماشاچیان را به حرف‌هایی که می‌زند، معتقد می کرد. در بیم تجار و بیزینس من ها نیز استیو جایگاه خاصی داشت و حرفش سند اقتصادی برای سهامداران بود.

استیو توانایی این را داشت که کمپانی مرده‌ای را زنده کند اما تیم کوک چنین توانایی ندارد.

حالا از شما می پرسیم چقدر حاضرید برای خوردن یک قهوه کنار استیو جابز بپردازید؟ من می‌گویم ۵۰ هزار دلار و بلکه بیشتر!
 
ما در مورد مردی صحبت می‌کنیم که یک تنه تمام دنیای آی تی وتکنولوژی بود و قطعا ارزشش بیشتر از اینها بود و شاید افرادی هم در دنیا باشند که بیشتر از این نیز خرج می کردند تا یک ساعت کنار استیو جابز باشند.

در آخر اینکه تیم کوک استیو جابز نیست و نخواهد بود.
 
 
کد مطلب: 25966
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام