۰
plusresetminus
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۴

جزییات نشست محرمانه آسانژ و رییس گوگل افشا شد

ایتنا- از نظر آسانژ، ایمیل چیز خطرناکی‌است و البته ایمیل رمزگذاری شده خطرناک‌تر هم هست.سایت ویکی لیکس جزییات نشست محرمانه جولیان آسانژ و اریک اشمیث مدیر عامل گوگل را افشا کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از ویکی لیکس، این نشست ۵ ساعته در ژوئن سال ۲۰۱۱ با حضور این دو نفر و همین طور Jared Cohen برگزار شده که در آن زمان مشاور هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا بوده است.

کوهن در زمینه نگارش کتابی به نام عصر دیجیتال جدید نیز با اشمیث همکاری کرده است. کتاب یاد شده قرار است هفته آینده منتشر شود.

در زمان انجام این گفت‌وگو آسانژ در نورتفولک انگلستان به سر می‌برده است.

وی هنوز هم در سفارت اکوادور در این کشور پناهنده است. دولت انگلیس استرداد وی به سوند به علت اتهام تجاوز جنسی در این کشور مورد تایید قرار داده است.

در جریان این گفت‌وگو آسانژ در مورد روند کاری ویکی لیکس و همین طور ضعف های امنیتی دنیای رایانه توضیحاتی داده که باعث شده از میزان فعالیت سایت ویکی لیکس کاسته شود.

به گفته آسانژ سیستم مورد استفاده برای صدور گواهی های SSL دارای نقص‌هایی است و هکرها می‌توانند با نفوذ به سایت های شرکت های صادرکننده گواهی های دیجیتال برای خود گواهی های تقلبی تولید کنند و امنیت وب سایت هایی مانند ویکی لیکس را به خطر بیندازند.

یکی از نکات جالب این مکالمه آن است که اشمیث از آسانژ می‌خواهد راهی برای برقراری ارتباط با کارکنان ویکی لیکس پیشنهاد کند.

آسانژ نیز در پاسخ مکالمه رو در رو را پیشنهاد می‌دهد، زیرا از نظر وی ایمیل چیز خطرناکی است.

وی می‌افزاید: استفاده از ایمیل رمزگذاری شده خطرناک‌تر هم هست، زیرا همیشه در معرض حملات جدی است.

آسانژ همچنین از اینکه تلفن های رمزگذاری شده در همه کشورها وجود ندارند، اظهار نارضایتی کرده است.

وی در بخش دیگری از این مکالمه به تلاش ماموران سرویس اطلاعاتی انگلیس برای جلب همکاری یکی از کارکنان سایت ویکی لیکس اشاره کرده است، اما پاسخ این فرد به مامور اطلاعاتی این بوده است: به امید دیدار. شرمنده رفیق!
کد مطلب: 25877
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای