کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حمله پلیس سئول به دفتر سامسونگ در جستجوی تکنولوژی OLED سرقت شده از ال جی

21 فروردين 1392 ساعت 15:32

ایتنا- سامسونگ، از زمانی که رقیبش، ال.جی فناوری OLED را به بازار عرضه کرد، دچار افت فروش شد و به همین دلیل متهم است که این فناوری را دزدیده است.

پلیس سئول به دفتر مرکزی بخش فناوری های OLED سامسونگ وارد شده و دست به تحقیق زد شاید فناوری OLED به سرقت رفته شده از ال.جی را در آنجا بیابد.


سامسونگ تایید کرد پلیس به دفتر این کمپانی در Asan در جنوب پایتخت رفته و اسناد و مدارک این کمپانی را بررسی کرد تا شاید فناوری به سرقت رفته از ال.جی را پیدا کند.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، چندی پیش ال.جی گزارش داد فناوری ال.ای.دی‌های ارگانیک این کمپانی توسط کمپانی های شریک ال.جی سرقت شده است و به همین خاطر سامسونگ بعنوان ذینفع در این مسئله مورد اتهام قرار گرفت.

ناتان کیم یکی از سخنگویان سامسونگ موضوع بازرسی دفتر این کمپانی توسط پلیس را تایید کرد.

از سال گذشته که فناوری تحت امتیاز ال جی به سرقت رفت، دو کمپانی انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه رفته‌اند.

در ماه جولای سال گذشته ۶ کارمند ال جی به اتهام سرقت فناوری OLED از سامسونگ بازداشت شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و حالا داستان جدید کاملا برعکس شده و این بار سامسونگ متهم شده است.

جون اون سان یکی دیگر از سخنگویان سامسونگ در آسان به بلومبرگ گفت وقتی ما بهترین فناوری OLED را داریم، دلیلی برای سرقت وجود ندارد.

از سوی دیگر سون یانگ جون سخنگوی ال جی در سئول نیز گفت ما هیچ گزارشی در باره سرقت فناوری به پلیس نداده ایم. ال جی بازداشت ۶ کارمند خود در ماه جولای را عادی توصیف کرده و گفت بازداشت ارتباطی به سرقت اسرار فناوری نداشته است.

گفتنی است دو کمپانی ال.جی و سامسونگ، دو تولید کننده عمده پنل‌های تلویزیون هستند که بدلیل افت فروش جهانی تلویزیون سعی کرده اند با ورود به فناوری OLED جبران فروش را کرده باشند.

این فناوری جدید، اسکرین های به مراتب ظریف تر ساخته و مصرف برق را پایین آورده و به ای تصویر کریستالی-مایع، تصاویر موسوم به Vivid و واقعی تر و شفاف تری را به مشتری عرضه می کند.

سامسونگ بعنوان بزرگترین تولید کننده تلویزیون بعد از معرفی فناوری OLED توسط ال جی، عقب افتاد.


کد مطلب: 25799

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/25799/حمله-پلیس-سئول-دفتر-سامسونگ-جستجوی-تکنولوژی-oled-سرقت-شده-ال-جی

ايتنا
  https://www.itna.ir