۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۸
شورای ملی ایمنی آمریکا:

یک‌چهارم تصادفات موتورسواران آمریکا هنگام استفاده از تلفن‌همراه رخ می‌دهد

ایتنا- گوشی موبایلی که به نظر بسیار بی‌آزار می‌رسد، می‌تواند در یک لحظه جان یک موتورسوار و حتی تعداد بیشتری از افراد را بگیرد.
یک‌چهارم تصادفات موتورسواران آمریکا هنگام استفاده از تلفن‌همراه رخ می‌دهددر حال حاضر ۲۴ درصد تصادفات سالانه موتورسواران در آمریکا به دلیل استفاده راننده از تلفن‌همراه رخ می‌دهد، باید گفت که این آمار و ارقام بسیار دلهره‌آور است.


همه ما نمونه‌هایی تصادفات رانندگی به دلیل بی‌توجهی رانندگان را مشاهده کرده‌ایم: مردی که به دنبال چیز خاصی در صندلی پشتی می‌گردد، خانمی که در حال جست‌وجو در کیف خود است و نوجوانی که مشغول خوردن ساندویچ است، نمونه‌هایی از بی‌توجهی راننده محسوب می‌شوند که تصادفات رانندگی را به‌دنبال داشته‌اند اما در بین این رفتارهای پرخطر، استفاده از تلفن‌همراه در هنگام رانندگی رفتاری معمول بوده که بیشترین درصد تصادفات مربوط به آن می‌شده است. 


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از شریوپورت‌تایمز، "شورای ملی ایمنی"(NSC) در آمریکا به دلیل افزایش خطرهای احتمالی در جریان استفاده رانندگان از تلفن‌همراه تاکید فراوان بر این قضیه داشته است.

این سازمان اعلام کرده است که در حال حاضر ۲۴ درصد تصادفات سالانه موتورسواران در آمریکا به دلیل استفاده راننده از تلفن‌همراه رخ می‌دهد. باید گفت که این آمار و ارقام بسیار دلهره‌آور است.

"سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا" نیز در گزارشی مجزا اعلام کرده است که ۱۱ درصد تمام رانندگان در هر زمان از شبانه روز پشت فرمان از تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند.

بررسی‌های انجام شده در سال ۲۰۱۱ میلادی نشان داد ۹۴ درصد کسانی که در بررسی حضور داشتند اعلام کردند که ارسال یا مطالعه پیامک خطری جدی برای تصادفات رانندگی محسوب می‌‌شود، ۸۷ درصد بر این باور بودند که استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی منجر به تصادف می‌شود و ۸۸ درصد گفتند که رانندگان به درستی نمی‌دانند که استفاده همزمان از تلفن‌همراه چه خطراتی برای آن‌ها به دنبال دارد.
کد مطلب: 25759
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است