۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۶

فقر فرهنگی و پیامدهای تکنولوژی‌های ارتباطی

ایتنا- شما از آن دسته افرادی هستید که عکس‌های جدیدتان را به ذوق به‌اشتراک‌گذاری در فیس‌بوکتان ‌می‌اندارید؟ پس این‌است یکی از تاثیراتی که شبکه‌های اجتماعی در زندگی ما گذاشته‌اند! نوع جدیدی از تعاملات!
فقر فرهنگی و پیامدهای تکنولوژی‌های ارتباطی


یک کارشناس فناوری اطلاعات معتقد است که تاثیرات منفی تکنولوژی‌های ارتباطی بر اثر فقر فرهنگی و اعتقادی برخی کاربران است.به گزارش ایتنا از ایسنا امیرحسین رجبی شیر‌علی اظهار کرد: شبکه‌های اجتماعی محصول تکنولوژی‌های ارتباطی امروز هستند که ساختار زندگی بسیاری از مردم به ویژه جوانان را تغییر داده است چرا که افراد بسیاری از وقت خود را در این محیط‌ها صرف می‌کنند.


وی افزود: اتلاف وقت به ویژه در محیط کاری یکی از پیامد‌های منفی گسترش شبکه‌های اجتماعی است و این باعث کاهش کارایی در افراد می‌شود که در قدم بعدی اعمال محدودیت‌های دسترسی برای کاربران و بی‌اعتمادی در محیط‌های شغلی را به دنبال دارد.


او تکنولوژی‌های ارتباطی را برای جامعه لازم دانسته و معتقد است:‌ اگر استفاده نادرستی از این تکنولوژی می‌شود، نتیجه ضعف از جنبه‌ فرهنگی و اعتقادی است که باعث اختلافات و سوء‌استفاده در جامعه می‌شود.


این کارشناس از کمبود فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت و مصرف آن در جامعه انتقاد کرد و گفت: برخی مسوولان محدودیت را راه‌حل این قبیل مشکلات می‌دانند اما در نهایت مشکلات به قوت خود باقی می‌مانند.


وی در پایان عنوان کرد: شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی نوع جدید ارتباطات پیامد‌های مثبتی نیز دارند که شکل‌گیری سبک جدیدی از تعاملات و بهره‌گیری مثبت از این تعاملات از آثار مثبت آن است.
کد مطلب: 25689
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
البته تو مملکت ما اول از همه به جنبه های منفی تکنولوزی های نوظهور توجه می شه.
مثال هاش هم زیاده: از تلویزیون و ساعت مچی بگیر تا ویدئو و کامپیوتر و فیس بوک!
راستی راسته که میگن سال های قبل، داشتن چاپگر در ایران ممنوع بوده؟
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير