۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۰

رؤسای جمهور چین و آمریکا درباره امنیت اینترنتی

ایتنا - طی ماه‌های گذشته حملات هکری زیادی علیه شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مهم آمریکایی صورت گرفته است و دولت آمریکا دولت چین را مسئول این حملات خرابکارانه می‌داند.


رؤسای جمهور چین و آمریکا در خصوص حملات هکری اخیر با یکدیگر مذاکره کردند.


به گزارش ایتنا از ایسنا هوا چین یینگ - سخنگوی وزارت امور خارجه چین - گفت که چند روز پیش "شی جین پینگ" - رییس جمهور چین - به دعوت باراک اوباما، همتای آمریکایی خود درباره امنیت اینترنتی تبادل نظر کردند.

وی تصریح کرد: در این مذاکرات رییس‌جمهور چین اصول و موضع این کشور را تشریح و اظهار کرد که مسئله امنیت اینترنتی، روز به روز وخیم‌تر شده و به چالش امنیتی کشورهای جهان تبدیل شده است.

به گزارش رادیو چین، وی گفت: رییس‌جمهور چین گفته است که حفظ صلح، امنیت و همکاری در زمینه اینترنتی در راستای منافع جامعه جهانی از جمله چین و آمریکا است و چین قاطعانه با فعالیت‌های هکری به هر شکلی، مخالف است. چین مایل است با آمریکا از راه سازندگی درباره این مسئله تبادل نظر کند.

این در حالیست که طی ماه‌های گذشته حملات هکری زیادی علیه شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مهم آمریکایی صورت گرفته است و دولت آمریکا دولت چین را مسئول این حملات خرابکارانه می‌داند حال آنکه دولت چین هرگونه دخالت در این حملات را تکذیب کرده است. 
 
 
کد مطلب: 25653
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است