۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۱

کیفیت بازی‌های ایرانی با سرمایه‌گذاری مناسب افزایش می‌یابد

ایتنا- سرمایه‌گذاری در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، موجب رشد و بروز خلاقیت‌های بسیاری در این عرصه خواهد شد.
کیفیت بازی‌های ایرانی با سرمایه‌گذاری مناسب افزایش می‌یابد


تولیدکننده بازی رایانه‌ای شتاب در شهر، با بیان اینکه کیفیت بازی‌های ایرانی با سرمایه‌گذاری مناسب افزایش می‌یابد، گفت: ارتقای بودجه در زمینه حمایت از بازی‌های رایانه‌ای ضروری است.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاين به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای، حسین احمدی به ضرورت استاندارد‌سازی تولیدهای گیم ایرانی در جهت حضور موفق در بازار داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: بدیهی است محصولاتی قابل ارائه به بازار جهانی خواهد بود که استاندارد کیفی و کمی متناسب با بازار را داشته باشد. 

وی ادامه داد: بازی رایانه‌ای دارای استاندارد و هم سو با علاقه مخاطبان می‌تواند برای مطرح شدن و پر کردن بازار گیم داخلی مناسب باشد. 

تولیدکننده بازی رایانه‌ای شتاب در شهر، با بیان اینکه برای عرضه بازی های رایانه‌ای در بازار داخلی و فرامنطقه‌ای باید راهکار مناسبی را به کار گرفت، یادآور شد: شناسایی فرصت‌ها و ایجاد زمینه‌های مناسب در جهت تولید بازی و سرمایه‌گذاری جهت تولید محصولات متناسب بابازار داخلی و خارجی می‌تواند مفید باشد. 

مدیر عامل شرکت آروین تک وضعیت فناوری کشور را نا مناسب برشمرد و افزود: همین امر موجب شده تا به دستگاه‌های و شرکت های مرتبط به فناوری آسیب وارد شود.
احمدی به عدم شناسایی بازی‌نامه نویس در کشور اشاره کرد و توضیح داد: شناخت بازی‌نامه نویسان و به کارگیری مناسب آنها در عرصه گیم می‌تواند خلاموجود در حوزه گیم را پر کند.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم تعداد بازی‌نامه نویسان را بیشتر کنیم می توانیم از طریق سرمایه گذاری یا انستیتو ملی بازی‌های رایانه‌ای اقدام کنیم. 

تولید کننده بازی رایانه‌ای شتاب در شهر به حمایت عام وخاص در ارتقای سطح کیفی تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت : برای رسیدن به هدف مورد نظر نیاز مند حمایت صد در صد عام و خاص از عرصه گیم داریم . 

احمدی با بیان اینکه افزایش بودجه بنیاد برای حمایت از بازی‌های رایانه‌ای ضروری بوده، افزود: مادامی که اهداف والا در عرصه تولید بازی های رایانه‌ای داشته باشیم ،ضرورت ارتقای بودجه بنیاد یا هردستگاه حامی از بازی‌های رایانه‌ای در کشور ضروری است.
کد مطلب: 25602
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام