کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جلسه فعالان اینترنت با سناتورها

18 فروردين 1392 ساعت 14:05

ایتنا - در روز «حمایت از اینترنت»
گروهی از فعالان وب قصد دارند برخی موضوعات کلیدی وب را به سناتورهای آمریکایی آموزش دهند.

به گزارش ایتنا از مرواهاست به نقل از پایگاه Hosting News، ائتلافی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب، به همراه برخی دیگر از فعالان این عرصه قصد دارند در روز «حمایت از اینترنت» جلساتی را برای سناتورهای برجسته آمریکایی برگزار کنند.

شرکت i2Coalition مدیریت این ائتلاف بزرگ را برعهده دارد.

برخی شرکت‌های هاستینگ از جمله WiredTree، Black Lotus، Firehost و ServInt از اعضای این ائتلاف هستند.

کریستین داوسون، بنیانگذار i۲Coalition می‌گوید هدف ما ساده و روشن است: ما قصد داریم صنعت اینترنت را به قانونگذاران و اصحاب رسانه آموزش دهیم و از اهمیت حمایت‌های قانونی و تنظیمی از اینترنت که به نوبه خود رشد و شکوفایی آن را به دنبال دارد، برای آنها سخن بگوییم.

وی خاطرنشان کرد ما اهمیت همکاری و مشارکت بین کسانی که اینترنت را می‌سازند و درک می‌کنند، با مسئولان و قانونگذاران را - با هدف یافتن بهترین سیاست و خط مشی در این خصوص - درک می‌کنیم.


این ائتلاف، از مردم خواسته با اعضای کنگره تماس بگیرند و دغدغه‌های خود در خصوص مسایل مربوط به اینترنت را با آنان در میان بگذارند تا از این طریق صدای آنها شنیده شود.

این در حالی است که برخی قوانین ارائه‌شده به سنا از جمله سوپا (SOPA) و پیپا (PIPA) به طور نامحدود کنار گذاشته شده است.

در ژانویه سال گذشته سایت‌ها و شرکت‌های مهم بسیاری از جمله ویکی‌پدیا، موزیلا، وردپرس و سیتی‌نیوز، به منظور ابراز مخالفت با این دو لایحه جنجال‌برانگیز، صفحات اول سایت‌های خود را سیاهپوش کردند.

این دو قانون با هدف مقابله با دزدی‌های اینترنتی مطرح شد ولی به علت مخالفت‌های گسترده با آن، نمایندگان کنگره از تصویب آن عقب نشستند.


کد مطلب: 25580

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/25580/جلسه-فعالان-اینترنت-سناتورها

ايتنا
  https://www.itna.ir