۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۸

۵۰ درصد سازمان‌ها به‌دنبال استفاده از رایانه لوحی برای کارمندان

ایتنا- البته در مورد استفاده بودن یا نبودن رایانه‌های لوحی اختلاف نظر هست اما تعدادی از مراکز تجاری جهان معتقدند بدون استفاده از رایانه‌هیا رومیزی می‌توانند عملیات‌های مورد نظر را انجام دهند.
۵۰ درصد سازمان‌ها به‌دنبال استفاده از رایانه لوحی برای کارمندان


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت cellular-news، بر اساس نتایج حاصل از یک مطالعه جدید ۵۰ درصد مدیران اطلاعاتی(CIO) در سازمان‌های متوسط استفاده از رایانه‌ لوحی برای انجام کارهای سازمانی مهم را به‌جای لپ‌تاپ‌ها به کارمندان خود توصیه می‌کنند. 


در مقابل این افراد به‌طور هم‌زمان ۴۳ درصد از مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها بر این باورند اگر رایانه‌های لوحی از داخل سازمان حذف شوند، تاثير زيادي در امور نخواهند گذاشت. 


اگرچه كسب و كارها در مورد ميزان سومند بودن استفاده از رايانه‌هاي لوحي هم‌نظر نيستند، اما ميزان اهميت كامپيوترها و لپ‌تاپ‌ها در سازمان‌ها رو به در حال كاهش است. 


طبق بررسی اخیر ۱۵ درصد مراکز تجاری جهان بر این باورند که بدون استفاده از رایانه‌های رومیزی می‌توانند عملیات‌های کاری مورد نظر خود را انجام دهند و در کنار آن‌ها ۱۴ درصد هم اعلام کردند که بدون استفاده از لپ‌تاپ می‌توانند پروژه‌های خود را عملی کنند. 


این جریان باعث شده است فروش جهانی رایانه‌های شخصی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۹/۴ درصدی را پیش‌روی خود داشته باشد. مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرده است که این امر می‌تواند کاهش فروش رایانه‌های شخصی در سال‌های بعد را به‌دنبال داشته باشد. 


این بررسی همچنین نشان داده است که ۵۴ درصد مدیران اطلاعاتی بر این باورند رایانه‌های لوحی امکان دورکاری هرچه بیشتر را برای کارمندان فراهم می‌کنند و ۳۹ درصد آن‌ها هم گفته‌اند که این ابزار انعطاف‌پذیری بیشتری به سازمان می‌بخشد.
کد مطلب: 25537
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر