۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۲

تعداد مشترکان تماس‌های تصویری جهان ۴ برابر می‌شود

ایتنا- شرکت‌های مخابراتی بزرگ جهان در تلاش هستند تا از این فرصت به دست آمده، بتوانند با ارائه سرویس‌های بیشتر در این زمینه، درآمد بیشتری را نیز کسب کنند.
تعداد مشترکان تماس‌های تصویری جهان ۴ برابر می‌شود


به گفته مرکز تحقیقاتی Juniper Research، تعداد کاربران جهانی که از سرویس تماس‌های تصویری استفاده می‌کنند تا سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد چهار برابری به ۱۶۰ میلیون نفر می‌رسد که این روند همراه با توسعه رابط‌‌های کاربری و فناوری‌های هوشمند صورت می‌گیرد. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت itp، کار‌شناسان بر این باورند که این سرویس مخابراتی در حوزه تبلیغات، کسب‌ درآمد و مدل‌های جذب کاربران رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد کرد که البته سطح درآمد اپراتور‌ها در این زمینه نیز به عنوان نکته اصلی همچنان مورد توجه باقی خواهد ماند. 

«آنتونی کوکس» (Anthony Cox) نویسنده گزارش نهایی مربوط به این تحقیق گفت: «تبلیغات موبایلی به رکن اصلی در این زمینه تبدیل می‌شوند، اما مدل‌های تعریف شده در این زمینه همچنان نیاز به تطابق بیشتر دارند و هنوز نتوانسته‌اند شرکت‌های مخابراتی را به درآمد قابل ملاحظه‌ای برسانند». 

علاوه بر این مسئله، شرکت‌های مخابراتی بزرگ که به عنوان بازیگران اصلی بازار تماس‌های تصویری محسوب می‌شوند به‌تازگی با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر مواجه شده‌اند تا این قبیل‌ سرویس‌ها را توسعه بخشند که این مسئله استراتژی این مراکز برای توسعه سرویس یاد شده را نشان می‌دهد. 

در راستای توسعه این سرویس، مراکز ارایه کننده خدمات تلفن اینترنتی (VOIP) در تلاشند تا امکان توسعه نرم‌افزار‌ها و ابزارهای خود را به شرکت‌های توسعه دهنده نرم‌افزاری واگذار کنند و از این طریق درآمد بیشتری به‌دست آورند.
کد مطلب: 25327
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر