d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سوئیس مشکل کمبود پزشکان عمومی را با راهکارهای دورحضوری جبران می‌کند
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۰

سوئیس مشکل کمبود پزشکان عمومی را با راهکارهای دورحضوری جبران می‌کند

ایتنا- داستان از اینجا شروع شد که پزشکان عمومی سوییس، اغلب در سن بازنشستگی قرار دارند و پزشکان جوان‌تر هم بیشتر به سمت تخصص‌ها گرایش دارند. به همین دلیل دورحضوری پزشکان به کمک بیماران سوییسی با حفظ حریم شخصی‌شان آمده است.
سوئیس مشکل کمبود پزشکان عمومی را با راهکارهای دورحضوری جبران می‌کند


گروهی از شرکت‌های داروسازی و پزشکی در سوئیس با همکاری شرکت سیسکو راهکاری طراحی کرده‌اند که پزشکان به کمک آن می‌توانند از راه دور به معاینه و ویزیت بیماران خود بپردازند. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت cio، انجمن داروسازان سوئیس که به فارماسوئیس مشهور است با همکاری مدگات، مرکز دورپزشکی این کشور و شرکت بیمه هلسانا و نیز همکاری شرکت سیسکو راهکاری عرضه کرده‌اند که به netCare مشهور است. این راهکار امکان ویزیت و معاینه بیماران از راه دور را میسر می‌سازد. 

کشور سوئیس هم اکنون در زمینه تامین نیروی انسانی متخصص برای صنعت بهداشت و درمان خود با بحرانی جدی مواجه است و به همین دلیل شرکت‌های سوئیسی به فکر طراحی راهکاری برای دور پزشکی یا پزشکی از راه دور شده‌اند. 

در حال حاضر بیش از ۵۷ درصد از پزشکان عمومی در این کشور در سن بازنشستگی قرار دارند و پزشکان جدید نیز عموماً جذب بخش‌های تخصصی می‌شوند. به همین دلیل استخدام پزشکان جدید نمی‌تواند کمبودهای ناشی از بازنشستگی را جبران کند. 

یکی از راه‌های پیش روی مقامات بهداشت و درمان سوئیس برای حل این مشکل استفاده از پزشکان خارجی بود. اما این روش مشکل کمبود پزشکان را در بلندمدت حل نمی‌کرد و به همین دلیل سوئیسی‌ها برای حل این مشکل به فناوری‌های نوین آی تی رو آورده‌اند. 

راهکار netCare در واقع بر پایه یکی از سیستم‌های دورحضوری شرکت سیسکو طراحی شده و هم اکنون ۲۰۰ داروخانه در سوئیس به این سیستم مجهز شده است. 

این راهکار شامل سیستم دورحضوری EX۹۰ سیسکو، یک میکروفون، یک دوربین و یک نمایشگر تمام اچ دی ۲۴ اینچی است که بیماران به کمک آن می‌توانند مراقبت‌های اولیه و خدمات و توصیه‌هایی همچون تریاژ (رده بندی اولیه بیمار) را دریافت کنند. 

یکی از ویژگی‌های این راهکار این است که در طراحی آن به جنبه‌های مختلف درمان بیماران از جمله حفظ حریم خصوصی بیمار توجه شده است.
کد مطلب: 25175
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام