d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - مخالفت یکی از مراجع تقلید با مکالمه تصویری رایتل
۷
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۳

مخالفت یکی از مراجع تقلید با مکالمه تصویری رایتل

ایتنا - آیت‌الله مکارم شیرازی: با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابر این شرکت‌های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی به استفتایی در مورد مکالمه تصویری رایتل پاسخ داد.

به گزارش موبنا آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پاسخ استفتائی در مورد استفاده از مکالمه تصویری که جدیدا توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه ارائه می شود گفته است:

“به یقین مفاسد این کار از فوائد آن بیشتر است و منشأ مفاسد جدیدی در جامعه ما که متاسفانه درگیر مفاسد مختلفی است خواهد شد و با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابر این شرکت‌های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.“

بر اساس این گزارش این در حالیست که پیش از این نیز برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) و بحث رعایت محرم و نامحرم به ابراز نگرانی پرداخته بودند که روابط عمومی این شرکت نیز در پاسخ گفته بود: رعایت مسائل فرهنگی از ابتدا دغدغه خود این اپراتور هم بوده است.

شاهین آرپناهی - مدیر کل برند و ارتباطات رایتل اظهار کرد:‌ دغدغه‌ای که دوستان در مجلس درباره آن صحبت کرده‌اند، دغدغه‌ای است که می‌توان آن را در ارتباط با هر فناوری جدیدی که وارد بازار می‌شود احساس کرد.
وی در ادامه افزود: منطقی به نظر نمی‌رسد که فردی در برابر خود تکنولوژی‌های جدید موضع‌گیری داشته باشد و برداشت ما هم از صحبت های منتشر شده مطلقا چنین نیست اما به هر حال افراد ممکن است برداشت‌های متفاوت و گاه دغدغه‌هایی در نحوه به‌کارگیری و استفاده صحیح از این فناوری‌ها داشته باشند.

مدیر کل برند رایتل همچنین عنوان کرد: در ارتباط با فناوری‌های نوین همواره می‌توان دو نوع برخورد به کار گرفت که یکی از این برخوردها برخورد سلبی است و آن که بگوییم به دلیل آن‌که ممکن است از این موارد استفاده نادرستی صورت بگیرد، دسترسی به آنها را محدود کنیم.

وی ادامه داد: اما می‌توان برای استفاده از تمامی تکنولوژی‌ها بحث فرهنگ‌سازی را نیز پیش گرفت.
وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری یادآور شد: همان طور که ایشان هم اشاره کردند می‌توان پیوست فرهنگی را مورد توجه قرار داد و ما نیز به همین سمت حرکت می‌کنیم. آرپناهی در عین حال گفت: ما در رایتل سعی کرده‌ایم که به سهم خود در تبیین پیوست فرهنگی تلاش کرده باشیم و از اول موضوعات فرهنگی یکی از دغدغه‌های مهم خود ما هم بود و به همین دلیل سعی کردیم همواره در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم و اکنون حتی تبلیغات ما هم به مباحث فرهنگی و اخلاقی توجه ویژه‌ای داشته است.
 
کد مطلب: 25161
نام شما
آدرس ايميل شما


جوان ناشنوا
feedback
من ناشنوا هستم خواهشا مارا درک کنید تماس تصویری ارتباطمان را تسهیل میکند
خواهشا جلویش را نگیرید
امید
feedback
United States
خخخخخخخ !

باحال بود .
Mori
feedback
عجب....!
محمودرضا
feedback
ای بابا... روز از نو روزی از نو. برخورد دوستان با این فن آوری مثل برخوردشون با ویدئو، سی دی و اینترنت هست. اولش مخالفت می کنند ولی بعدش مجبور می شن که بپذیرند! بجای مخالفت بهتر هست فرهنگ سازی درستی در این زمینه انجام بدید نه بعد از اینکه مردم به صورت خودجوش به سمت فن آوری می رند البته زمانی هم که بعضی از این قضایا سوء استفاده می کنند مسئولین تازه یادشون میافته ای داد بیداد باید کاری کرد و...

این قصه سر دراز دارد. بخدا از دنیا عقب موندیم!!
علی
feedback
خیلی در این زمینه جلو بودیم و حالا...
feedback
Norway
ناشنوا میتونه اس ام اس بده
حقیقی
feedback
Iran, Islamic Republic of
یعنی واقعا این آقایون از وجود وب کم و اینترنت و این چیزا اطلاع ندارند؟
ضمنا کاربران رایتل می تونن با انتخاب گزینه صرفا تماس صوتی با افرادی که تمایل ندارن ارتباط تصویری برقرار نکنن.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام