۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۲۵

26. 2 درصد از رایانه‌ها با ویندوز ۸ کار می‌کنند

ایتنا- شواهد نشان می‌دهند ویندوز 8، علیرغم سر و صدای زیادی که هنگام ورودش به بازار به پا کرد، چندان هم چنگی به دل کاربران نزده و هنوز هم ویندوز 7 7 پیشتاز است.
26. 2 درصد از رایانه‌ها با ویندوز ۸ کار می‌کنند


برآورد‌ها نشان می‌دهد نسخه جدید سیستم عامل ویندوز مایکروسافت هنوز در بازار رایانه‌های دسکتاپی سهم چندانی را از آن خود نکرده است، اما در عین حال از رشد ماهیانه نسبتاً باثباتی برخوردار است. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت zdnet، آمار و ارقامی که اخیراً از سوی شرکت پژوهشی نت اپلیکیشن منتشر شده نشان می‌دهد فقط ۲۶. ۲ درصد از رایانه‌های دسکتاپی با ویندوز ۸ کار می‌کنند. 

سهم ویندوز ۷ هم از این بازار ۵. ۴۴ درصد برآورد شده است. سهم ویندوز ایکس پی نیز ۵. ۳۹ درصد و سهم ویندوز ویستا ۲۴. ۵ درصد اعلام شده است. بیش از ۸ درصد این بازار نیز در اختیار سیستم عامل مک اپل است. 

مقایسه میزان فروش دو سیستم عامل ویندوز ۷ و ویندوز ۸ در ماه‌های اولیه پس از عرضه نشان می‌دهد فروش ویندوز ۸ بسیار کمتر از ویندوز ۷ بوده است. ویندوز ۷ در ژانویه سال ۲۰۱۰ توانسته بود ۷. ۷ درصد از بازار رایانه‌ها را از آن خود کند و پس از آن نیز با روند پرشتابی به رشد خود ادامه داد. 

با این همه سهم ۲۶. ۲ درصدی ویندوز ۸ چندان کم محسوب نمی‌شود، چون این سهم معادل بیش از ۶۰ میلیون نسخه ویندوز فروخته شده است. 

البته در این میان باید میزان فروش رایانه لوحی سرفیس، نسخه‌های ویژه کسب و کار‌ها و فروش عمده این سیستم عامل را نیز محاسبه کرد.
کد مطلب: 25118
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
اخه ویندوز میخوایم چکار بدون یه اینترنت درست و حسابی؟! ویندوزو ولش! اصلا کلا سیستم عاملهارو ولش! این اینترنت حلوزونی رو هی هر روز هر روز نزنید عمدا ناکار و ناکارامد کنید، ما با همین سیستم عاملای قدیمی یه جوری کنار میایم.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام