۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۲

همراه اول آماده عرضه نسل‌هاي سه و چهار شد

ایتنا - صدوقي با اشاره به پروژه نوسازي شبكه اظهار داشت: اين پروژه با سرمايه گذاري ۳۶۳ ميليون يورويي طي ۲ سال انجام شده است.


مديرعامل همراه اول از پايان بزرگ‌ترين پروژه مخابراتي كشور خبر داد. 

به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، طي مراسمي كه عصر روز دوشنبه ۹ بهمن ماه در مركز همايش‌هاي برج ميلاد برگزار شد، پايان نوسازي شبكه اپراتور اول اعلام شد و برندگان طرح هزاران لبخند پاييزي همراه اول جوايز خود را دريافت كردند. 

در اين مراسم جشن كه در شب ميلاد با سعادت پيامبر اكرم (ص) و امام جعفرصادق(ع) با حضور مديران ارشد مخابراتي، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سازمان رگولاتوري، خبرنگاران و كاركنان همراه اول برگزار شد، وحيد صدوقي مديرعامل همراه اول به تشريح پروژه نوسازي شبكه همراه اول پرداخت و ضمن ارائه گزارشي به بيان عملكرد يكساله و برنامه هاي آتي اين اپراتور اشاره كرد.
صدوقي با اشاره به پروژه نوسازي شبكه اظهار داشت: اين پروژه با سرمايه گذاري ۳۶۳ ميليون يورويي طي ۲ سال انجام شده است. 

وي گفت: اصلاح ساختار و توپولوژي شبكه از طريق بكارگيري فناوري جديد، افزايش ظرفيت و قابليت موجود شبكه، بهبود سرويس دهي و ارتقاء كمي و كيفي سبد محصولات همراه اول از عمده ترين اهداف پروژه نوسازي شبكه همراه اول است.
صدوقي با بيان اينكه پروژه نوسازي در ۳۱ استان كشور انجام شده است گفت: ظرفيت مراكز ثبت سيم كارت(HLR) از ۳۰ ميليون مشترك به ۶۰ ميليون، مراكز سوئيچ از ۴۵ ميليون مشترك به ۶۸ ميليون و ظرفيت IN از ۲۰ ميليون مشترك به ۴۰ ميليون مشترك افزايش يافته است.
وي افزود: ظرفيت ارسال پيامك پس از نوسازي از ۰۰۰/۱۰ پيام در ثانيه به ۰۰۰/۴۰ پيام و ظرفيت GPRS از ۱۸ صدم گيگابيت در ثانيه به ۲/۲ گيگابيت افزايش داشته است.
مديرعامل همراه اول با اشاره به جايگاه اين اپراتور در جهان گفت: همراه اول در كشور و خاورميانه از نظر تعداد مشترك در جايگاه نخست قرار دارد. همچنين اپراتور اول در بين ۹۸۳ اپراتور موجود در جهان از نظر تعداد مشتركين دائمي در جايگاه هفدهم و از نظر تعداد كل مشتركين در جايگاه بيست و ششم ايستاده است. 

صدوقي به تشريح جايگاه همراه اول در رتبه بندي يكصد شركت برتر كشور در سال ۹۰ پرداخت و اظهار داشت: شركت ارتباطات سيار ايران از نظر بالاترين ارزش بازار رتبه دوم، از نظر ميزان درآمد (در بين شركت هاي غيرهولدينگ) رتبه سوم و از نظر سودآوري رتبه سوم را داراست.
وي همچنين دريافت جايزه ملي كيفيت، انتخاب همراه اول به عنوان شركت پيشرو در رتبه بندي سازمان مديريت صنعتي كشور، دريافت لوح و تنديس از همايش تجليل از مديران صنعتي اشتغالزاي كشور را از ديگر افتخارات اين شركت در سال ۹۰ عنوان كرد. 

صدوقي در ادامه با اشاره دستاوردها و افتخارات سال ۹۱ نيز گفت: انتخاب همراه اول به عنوان برترين و بزرگترين كارآفرين و حامي كار و سرمايه ايراني، انتخاب به عنوان اپراتور پيشرو در خدمات بانكداري همراه، انتخاب به عنوان برترين و بزرگترين حامي ورزش كشور، انتخاب به عنوان اپراتور پيشتاز بازار، دريافت لوح و تنديس تعالي نخبگان و دريافت هر چهار استاندارد IMS از افتخارات اپراتور اول در سال جاري است.
مديرعامل همراه اول با تأكيد بر اينكه اين اپراتور در توسعه بازار و سبد محصولات موفق بوده است از راه اندازي انجمن دوستداران فوتبال، سرويس همراهان اول، بسته هاي پيامك فارسي، ارتقاء كيفيت وبگردي مشتركين، سرويس جمع آوري كمك هاي مردمي، راه اندازي سامانه جامع خدمات، بسته تركيبي تو شه همراه، طرح هزاران لبخند، طرح ۵۵+۵، طرح ميليون ها شادباش، بسته هاي طلايي GPRS و راه اندازي سرويس پيك تماس در سال جاري خبر داد.
صدوقي در ادامه با بيان اينكه جيرينگ همراه اول حدود ۲۵ ميليون مشترك فعال دارد گفت: در سال جاري از طريق شركت جيرينگ با چهار بانك سينا، ملي، انصار و پست بانك جهت ارائه خدمات بانكي همراه(همبانك) قرارداد همكاري منعقد شده است. 

وي در خصوص شركت مبين نت نيز گفت: مبين نت كه ۴۰ درصد سهام آن در اختيار همراه اول است، هم اكنون حدود ۴۰۰ هزار مشترك دارد و اپراتور غالب محسوب مي شود.
صدوقي از افتتاح ۸ مركز تماس در استان هاي تهران، مركزي، آذربايجان شرقي، خوزستان، فارس، خراسان رضوي، مازندران و اصفهان خبر داد و گفت: اين مراكز با گويش هاي محلي مشتركين را راهنمايي مي كنند.
وي با اشاره به روند جذب مشتركين جديد، از جذب حدود ۹ ميليون مشترك درسال جاري خبر داد و گفت: تعداد مشتركين همراه اول به بيش از ۵۶ ميليون رسيده است. وي افزود: هم اكنون همراه اول با ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ كشور قرارداد رومينگ دارد.
صدوقي با اعلام اينكه حدود ۶۸ درصد سيم كارت هاي روشن كشور از آن همراه اول است اظهار داشت: ضريب نفوذ تلفن همراه در كشور حدود ۱۱۴ درصد و ضريب نفوذ تلفن همراه¬ اول حدود ۷۴ درصد است.
مديرعامل اپراتور اول با اعلام اينكه ۱۱۶۹ شهر(۱۰۰ درصد شهرهاي كشور) تحت پوشش اين اپراتور است، از پوشش ۶۹ هزار كيلومتري جاده هاي كشور خبر داد.
وي با مقايسه عملكرد مالي ۹ ماهه اخير با دوره مشابه سال ۹۰، از رشد ۲۶ درصدي EPS همراه اول خبر داد و گفت: طبق پيش بيني صورت گرفته EPS سال جاري ۹۱۸۳ ريال است.

صدوقي با تاكيد بر اينكه مبالغ پرداختي به دولت در سال هاي پس از خصوصي سازي به مراتب بيشتر از دوره دولتي بودن شركت بوده است اعلام كرد: در سال گذشته همراه اول ۲۴ هزار و ۱۷۰ ميليارد ريال به دولت پرداخت كرده است كه نسبت به سال قبل رشد ۳۵ درصدي را نشان مي دهد.
وي در ادامه با اشاره به ضرورت ارائه نسل هاي پيشرفته تلفن همراه به مردم اظهار داشت: در سال ۱۳۷۳ ايران سي و پنجمين كشوري بود كه شبكه GSM را راه اندازي كرد. چنانچه ايران درسال آينده نسل LTE را راه اندازي كند، متأسفانه هشتاد و پنجمين كشور جهان خواهد بود؛ پس تسريع در ارائه نسل هاي بعدي يك ضرورت است.
صدوقي در پايان سخنان خود به استراتژي ۵ ساله همراه اول اشاره كرد و گفت: اين استراتژي كه در سال گذشته به تصويب رسيده بود، از ابتداي امسال شروع شده است. چشم انداز آن «محبوب ترين شركت ايراني» و بر اساس آن ماموريت همراه اول «ارائه راهكارها و خدمات نوين ارتباطات همراه با حداكثر سازي رضايت همگان» عنوان شده است.

در اين مراسم از تمبر يادبود نوسازي شبكه همراه اول پرده برداري شد و تعدادي از مديران و كارشناسان شركت ارتباطات سيار ايران و شركت هاي مخابراتي استاني مورد تقدير قرار گرفتند.
در پايان اين مراسم از برندگان طرح هزاران لبخند پاييزي تقدير شد و ۱۰ برنده كمك هزينه خريد مسكن يك ميلياردريالي و ۶۰ برنده كمك هزينه خريد خودرو ۲۵۰ ميليون ريالي جوايز خود را دريافت كردند. 
 
کد مطلب: 25096
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United Kingdom
این گویش های محلیش منو کشته. خیال کرده اینجا آمریکاست
به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر