۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۰
لوازم خانگی هوشمند می‌شوند

یخچالی با سیستم عامل اندروید/ یادآوری تاریخ انقضای غذا و فهرست خرید

ایتنا - فهرست خرید را می توان از طریق برنامه Evernote فراهم کرد، این برنامه با تلفن‌های هوشمند قابل همزمان‌سازی است تا کاربر هنگامی که خارج از منزل درحال خرید است از محتوای یخچال خود آگاه باشد.در عصر فناوری‌های پیشرفته حتی یخچال‌ها هم هوشمند شده‌اند، به طوریکه یک مدل جدید که اوایل ماه جاری ارائه شده دارای برنامه‌های اجرایی برای کمک به کاربر در انتخاب دستور غذا، تهیه لیست خرید و مدیریت تاریخ انقضای مواد غذایی است. 

به گزارش ایتنا از مهر، یخچال فریزر مدل T۹۰۰۰ که توسط شرکت سامسونگ ارائه شده دارای صفحه لمسی ۱۰ اینچی قابلیت اتصال به WiFi است و دربرگیرنده برنامه‌ای اجرایی چون Epicurious برای دستورات غذایی و Evernote برای یادداشت برداری است.

وارنر دوئل نایب رئیس بخش لوازم خانگی سامسونگ کانادا گفت: یخچال، قطب آشپزخانه و خانواده است و اکنون یک نقطه دسترسی دیگر بدون اینکه کاربر مجبور باشد تبلت یا تلفن هوشمند خود را همواره نزدیک آشپزخانه نگاه دارد فراهم شده است.

صفحه نمایش یخچال فریزر مدل T۹۰۰۰ سامسونگ این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند که در جریان آخرین اخبار و وضعیت هوا قرار گیرد و همچنین یادداشت‌های دست نویس تقویم را با تقویم گوگل ادغام کرده و چون یک قاب عکس دیجیتال نیز عمل می‌کند. 


فهرست خرید را می توان از طریق برنامه Evernote فراهم کرد، این برنامه با تلفن‌های هوشمند قابل همزمان‌سازی است تا کاربر هنگامی که خارج از منزل درحال خرید است از محتوای یخچال خود آگاه باشد.

دستورات غذایی را نیز می‌توان از طریق برنامه Epicurious به دست آورد، با این برنامه می‌توانید به یخچال بگویید، این مواد غذایی را دارم، چه غذاهایی را می‌توانم با استفاده از همین مواد درست کنم، در همین لحظه شما فهرستی از دستورات غذایی که می‌توانید با این مواد تهیه کنید، مشاهده خواهید کرد.

برای افرادی که با حفظ کردن تاریخ انقضای مواد مختلف یخچال مشکل دارند، این یخچال یک برنامه اجرایی درنظر گرفته است.

این یخچال با سیستم عامل اندروید ارائه شده اما نصب سایر برنامه های اجرایی اندروید روی آن امکان پذیر نیست. یخچال T۹۰۰۰ فصل بهار سال آتی با قیمت ۳۹۹۹ دلار وارد بازار فروش جهانی می‌شود.
 

کد مطلب: 25034
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای