d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - معلم ایتالیایی در توئیتر آدم‌کشی می‌کند
۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۴

معلم ایتالیایی در توئیتر آدم‌کشی می‌کند

ایتنا- شهرت آن‌هم از طریق انتشار خبر مرگ پاپ بندیکت و جی.کی.رولینگ از طریق توییتر به دلیل نشان دادن این مهم که: توییتر یک خبرگزاری غیرقابل اطمینان است، اتفاقی است که برای جان لکر افتاد!
معلم ایتالیایی در توئیتر آدم‌کشی می‌کند


یک معلم ایتالیایی با استفاده از توئیتر به انتشار اخبار جعلی درباه مرگ افراد مشهور جهان اقدام می‌کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، فیدل کاسترو، میخائیل گورباچوف و پاپ بندیکت شانزدهم از جمله افراد سرشناسی هستند که این معلم ایتالیایی در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر خبر مرگ دروغین آن‌ها را منتشر کرده است.


توماسو ربندتی، شهروند ایتالیایی از طریق انتشار اخبار دروغین مرگ آدم‌های سرشناس جهان به شهرت جهانی دست یافته است و جی‌کی‌ رولینگ، نویسنده مشهور سری کتاب‌های هری پاتر آخرین قربانی دروغ‌پردازی‌های وی در توئیتر بوده است.


این مرد ایتالیایی این خبرهای دروغین را از طریق صفحات کاربری که به نام افراد سرشناس ایجاد کرده است، منتشر می‌کند و خبر مرگ جی‌کی‌ رولینگ نیز از طریق صفحه‌ای با نام "جان لکر" منتشر شد که در میان دنبال‌کنندگان آن خبرنگاران سرشناس نیز وجود داشتند.


این مرد ۴۰ ساله که در مدرسه‌ای در رم به تدریس مشغول است، در خصوص این کار خود به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: مرگ در توئیتر خوب کار می‌کند.


وی تصریح کرد: وقتی دیدم حساب کاربری "جان لکر" بیش از ۲۵۰۰ دنبال کننده دارد که در میان آن‌ها خبرنگارانی از شبکه‌های خبری مهم انگلیس، آلمان و آمریکا نیز هستند، تصمیم گرفتم تا از طریق آن خبر مرگ جی‌کی رولینگ را منتشر کنم.


وی گفت که هدفش از این کار نشان دادن این موضوع است که توئیتر به یک خبرگزاری مهم و در عین حال یک خبرگزاری غیرقابل اطمینان تبدیل شده است.
کد مطلب: 24841
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
اگر تو ایران بود احتمالا یک راست می رفت زندان فتا
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام