۱
۰
plusresetminus
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۰

ویندوز ۸ از ویستا هم عقب‌تر است

ایتنا - ویندوز ۸ حتی اگر در تعطیلات کریسمس نیز فروش بالایی داشته باشد، باز هم به سختی خواهد توانست از سد ویستا بگذرد.
ویندوز ۸ از ویستا هم عقب‌تر است


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، برآوردهای یک شرکت پژوهشی نشان می‌دهد میزان فروش ویندوز ۸ در دو ماهی که از عرضه آن گذشته است هنوز با میزان فروش ویندوز ویستا در طی دو ماه برابری نمی‌کند.

مطابق گزارش وب سایت computerworld، نتایج بررسی‌های شرکت نت اپلیکیشن (Net Applications) نشان می‌دهد که ویندوز ۸ در حال حاضر حدود ۶. ۱ درصد از کل رایانه‌های تحت ویندوز را به خود اختصاص داده است که این رقم حدود ۲. ۱ درصد بیشتر از ماه نوامبر است.
این در حالی است که ویندوز ویستا در سال ۲۰۰۷ توانسته بود در عرض دو ماه حدود ۲. ۲ درصد از رایانه‌های تحت ویندوز را از آن خود کند.

شیوه کار شرکت پژوهشی نت اپلیکیشن بدین طریق است که با بررسی بیش از ۴۰ هزار وب سایت اینترنتی در می‌یابد که کاربران با چه سیستم عامل و چه نسخه‌ای از آن به اینترنت متصل شده و از این صفحات بازدید کرده‌اند.

ویستا یکی از نسخه‌های سیستم عامل ویندوز بود که مایکروسافت آن را در سال ۲۰۰۷ عرضه کرد، اما کاربران استقبال چندانی از آن نکردند.
میزان فروش این نسخه از ویندوز در مقایسه با دو نسخه قبل و بعد از خود، یعنی ایکس پی و ویندوز ۷ بسیار کمتر بود و نتوانست نظر کاربران را جلب کند.

این سیستم عامل تا پاییز سال ۲۰۰۹ که دو سال از عرضه آن می‌گذشت، فقط توانسته بود نظر حدود ۳. ۲۰ درصد از کاربران رایانه‌های تحت ویندوز را به خود جلب کند.
عقب افتادن ویندوز ۸ از ویندوز ویستا را می‌توان زنگ خطری برای سیستم عامل جدید شرکت مایکروسافت دانست.

البته ویندوز ۸ هنوز کمی جای امیدواری دارد چون برآوردهای شرکت نت اپلیکشن میزان فروش این سیستم عامل در روزهای پایانی ماه دسامبر و بویژه در تعطیلات کریسمس را محاسبه نکرده است.
در تعطیلات کریسمس بسیاری از کاربران، نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های رایانه‌ای را به یکدیگر هدیه می‌دهند و تنها فرصت ویندوز ۸ برای پیش افتادن از ویستا همین روزهای تعطیلات کریسمس است.
تحلیلگران وب سایت خبری computerworld نیز پیش‌بینی می‌کنند سهم ویندوز ۸ از رایانه‌های تحت ویندوز تا پایان کریسمس به ۴ درصد افزایش یابد.

معمولاً پس از عرضه یک نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت انتظار می‌رود فروش رایانه‌های شخصی نیز افزایش یابد.
اما برآوردهای نت اپلیکیشن نشان می‌دهد که عرضه ویندوز ۸ هنوز رونق چندانی به بازار رایانه‌های شخصی نداده است.

یافته‌های شرکت پژوهشی ان پی دی (NPD) نیز نشان می‌دهد که فروش رایانه‌های شخصی در آمریکا پس از عرضه ویندوز ۸ در ۲۶ اکتبر حدود ۲۱ درصد کمتر از دوره مشابه سال قبل میلادی بوده است.
یافته‌های این شرکت همچنین نشان می‌دهد که میزان فروش رایانه‌های تحت ویندوز تا هفته اول دسامبر سال جاری حدود ۱۳ درصد کمتر از همین دوه در سال قبل بوده است.

به نظر می‌رسد ویندوز ۸ حتی اگر در تعطیلات کریسمس نیز فروش بالایی داشته باشد، باز هم به سختی خواهد توانست از سد ویستا بگذرد.
ویندوز ویستا سه ماه بعد از عرضه توانسته بود سهمی ۳. ۳ درصدی از کل نسخه‌های ویندوز را از آن خود کند.

ویندوز ۸ برای اینکه بتواند در پایان ماه سوم خود با ویستا برابری کند، می‌بایست سهم فعلی خود را تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۳ دو برابر کند.
 
کد مطلب: 24747
نام شما
آدرس ايميل شما


www.windowsfa.ir
feedback
Romania
ایتنا اصلا از این مطلبت خوشم نیومد.

Dislike
ویندوز 8 عالیه.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام