۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۹
شرکت جیرینگ آماده ارائه خدمات مالی و پرداخت همراه به مشترکین همراه اول است

جیرینگ، پوشش سراسری خدمات مالی و پرداخت همراه

ایتنا - بر اساس طرح تجاری، جيرينگ با ایجاد بستر و فرهنگ سازی استفاده از خدمات کیف پول همراه، پا به عرصه خدمات مالی و پرداخت همراه گذاشت.


فرا رفتن از خدمات پایه و ارائه خدمات ارزش افزوده به مردم یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است. اکنون خدمات تلفن همراه نیز با توجه به ضریب نفوذ بالایی که در میان مردم پیدا کرده، به خدمات پایه تبدیل شده است و باید خدمات ازش افزوده در بستر آن ارائه شود تا هم مردم از خدمات بهتر و بیشتر بهره‌مند شوند و هم بهره‌برداران بتوانند درآمدهای خود را گسترش دهند.
ارائه خدمات مالی و بانکی در بستر شبکه ارتباطات سیار از جمله معروف‌ترین خدمات ارزش افزوده است که خدمات جیرینگ نیز از جمله آنهاست.

مشتریان جیرینگ می‌توانند در سه بخش از خدمات بانکی و پرداخت همراه استفاده کنند:
دسته نخست کسانی هستند که کارت بانکی عضو شبكه شتاب دارند و می‌خواهند در هر لحظه از شبانه روز، از خدمات پرداخت همراه بهره مند شوند، این افراد، مشتریان خدمت جیرینگ کارت هستند. دسته دوم افرادی هستند که در یکی از بانکهای طرف قرارداد جیرینگ، حساب دارند و برای انجام امور مالی و بانکی خود از خدمات همبانک استفاده می‌کنند. دسته سوم، مخصوص افرادی است که یا حساب بانکی ندارند و یا دسترسی مناسبی به شبکه بانکی ندارند و مستقيما با شارژ کیف پول همراه خود برای انجام خدمات پرداخت خرد از قبیل خرید شارژ اعتبار، پرداخت قبوض، انتقال وجه، پرداخت بلیت اتوبوس، کارت‌های مترو، پارکومتر استفاده میکنند. براي استفاده از اين خدمات، نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها نیست و كليه اين امكانات در بستر USSD همراه اول و با شماره گیری کد #۱۲۳* ارائه می‌شود.

در حال حاضر در انجمن GSMA، جیرینگ به عنوان اولین و تنها "کیف پول همراه" ایران به رسمیت شناخته شده است و عضویت در این انجمن، بیانگر رعایت استانداردها و ضوابط حاکم بر این جامعه در سطح جهانی و بین‌المللی است.
مجوز واریز وجه به کیف پول الکترونیکی از بانك مركزي دريافت شده و مشتریان جیرینگ میتوانند با وجه جیرینگی کیف پول خود از خدمات پرداخت همراه از قبیل خرید شارژ آنی (Top up) سیم کارتهای اعتباری همراه اول برای خود و دیگران، پرداخت قبوض تلفن همراه (بدون نیاز به وارد کردن شناسه قبض و پرداخت) و انتقال وجه به حساب جیرینگی دیگران، بهره مند شوند.

خرید شارژ آنی (بدون نیاز به وارد کردن پین) و انتقال شارژ به دوستان در تمام ساعات شبانه روز، از جمله خدمات جذاب کیف پول همراه است.
پرداخت قبض تلفن همراه خود و دیگران، بدون نیاز به وارد کردن شناسه قبض و پرداخت از جمله خدمات ویژه کیف پول همراه جیرینگ است. اگر قصد پرداخت قبض ديگر دوستاني كه حتی عضويت جیرینگ را ندارند، داشته باشد؛ می‌توانند صرفا با وارد کردن شماره آن شخص، قبض وی را پرداخت نمایید.
در حال حاضر پرداخت جیرینگی، قبض تلفن ثابت در استان مرکزی به‌عنوان اولين استان به بهره‌برداری رسیده است و مشترکین تلفن ثابت استان مرکزی می‌توانند از طریق جیرینگ و بدون نیاز به شناسه قبض و پرداخت و تنها با وارد کردن شماره خود یا دیگران، قبض را پرداخت کنند. این خدمات به زودی در تمامی استان‌های کشور به بهره‌برداری خواهد رسيد.

سرويس خرید نيز يكي از خدمات جيرينگ است كه فعلا به‌صورت گسترده به بهره‌برداری نرسیده است. با اين سرويس می‌توان از طریق کیف پول همراه خود از فروشگاه‌های طرف قرارداد با جیرینگ، خرید کرد.
پرداخت هزینه پارکومتر، پرداخت هزینه بلیت اتوبوس و مترو از بستر USSD و یا برچسب‌های NFC ارائه شده توسط شرکت جیرینگ، امکان پذیر است. این برچسب‌ها در پایانه‌های مترو و اتوبوسرانی، قابليت شارژ دارند.
هزینه پارکومتر را می‌توان به راحتی و از طریق USSD و یا برچسب‌های NFC پرداخت کرد. درصورتیکه مهلت استفاده از فضای پارک خودروی شما رو به پایان باشد و زمان بیشتری برای پارک نیاز داشته باشد و از طرفی، نگران جریمه شدن توسط پلیس باشید، می‌توانید با تلفن همراه و از راه دور، پارکومتر را شارژ کنید. حتی به زودي بخش پیامک هشدار هم عملياتي خواهد شد و ۱۰ دقیقه مانده به اتمام مهلت استفاده از فضای پارک خودرو، پیامک هشداری ارسال می‌شود و مشترک می‌تواند از راه دور و با کد دستوری USSD با استفاده از کیف پول خود، زمان استفاده از پارک خودرو را تمدید نماید.

فعلا سقف موجودی کیف پول جیرینگ، یک میلیون تومان درنظر گرفته شده و وجه جیرینگی، صرف خرید شارژ، پرداخت قبض و سایر عملیات جیرینگی خواهد شد.
مشتری برای شارژ کیف پول می‌تواند به عوامل توزیع مراجعه کند یا از طریق جیرینگ کارت و یا وبسایت جیرینگ، به حساب شرکت جیرینگ و یا عوامل، پول واریز کند تا کیف پولش شارژ شود. این پول، پشتوانه ارائه خدمات است.
این پول از شبکه بانکی خارج نمی‌شود و وجه جیرینگی نیز بین مشتریان، عوامل فروش و شرکت جیرینگ مبادله خواهد شد.
در واقع با این خدمت جیرینگ، پول‌های خردی که از شبکه بانکی خارج شده اند، مجددا به شبکه بانکی بازمی‌گردند.
در حال حاضر ۳۳ میلیون كاربر در جیرینگ عضو هستند. بخشی از این مشتریان، مشترکین اعتباری همراه اول هستند که از خدمات شارژ آنی اعتبار و پین ۱۰۰۰ تومانی استفاده کنند.

خدمات همبانک، با مشارکت بانک‌ها ارائه میشود. این سرویس فعلاً برای ۴ بانک، فعال شده است که عبارتند از:
بانک         ---   کد دستوری
سینا        ---   #۷۲۷*
ملی         ---  #۷۱۷*
انصار         --- #۷۶۳*
پست بانک  --- #۷۴۷*

همبانک، یکی از سرویس های حوزه خدمات بانکداری همراه بر بستر USSD همراه اول بوده که توسط جیرینگ و با مشارکت بانکها و موسسات مالی و اعتباری کشور، عملیاتی و راه¬اندازی شده است.
کسانی که حساب بانکی نزد این بانک‌ها دارند می‌توانند مجموعه‌ای از خدمات بانکی را بدون نیاز به مراجعه به شعبه دریافت کنند. با استفاده از این سرویس می¬توان از خدماتی نظیر استعلام موجودی حساب بانکی، خرید شارژ اعتبار، پرداخت قبوض، پرداخت اقساط تسهیلات و مدیریت چک استفاده نمود.
بر اساس طرح تجاری، جيرينگ با ایجاد بستر و فرهنگ سازی استفاده از خدمات کیف پول همراه، پا به عرصه خدمات مالی و پرداخت همراه گذاشت. این کیف پول، دو سال پیش معرفی شد. بعد از گذشت مدتی ارائه خدمات به مشتریان بانک‌ها با نام تجاری همبانک در دستور کار قرار گرفت. این اقدام، در ابتدای سال جاری، آغاز و اولین سرویس در خرداد ماه با نام همبانك سینا به بهره‌برداری رسيد.
در خدمات OTP یک گذرواژه‌ی یکبار مصرف، توليد مي‌شود که در حال حاضر با همکاری بانک ملی راه‌اندازی شده و مشتریان می‌توانند با این گذرواژه به جاي پرداخت هزینه تامین و استفاده از دستگاه OTP، با تلفن همراهشان، رمز را دريافت و از خدمات بانکی بهره ببرند. با راه اندازی این خدمت برای سایر بانکها، مشتریان همه بانکها، میتوانند با استفاده از گوشی تلفن همراه خود و بدون نیاز به تامین انواع دستگاه‌های رمز یاب، از خدمت رمز یکبار مصرف استفاده نمایند.
جیرینگ کارت: اين خدمات با همکاری شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت ارائه می‌شود و در حال حاضر سرویس های جیرینگ ۲۴ با مشارکت شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با کد دستوری #۷۲۴* و پرشین جیرینگ با مشارکت شرکت آسان پرداخت پرشین با کد دستوری #۷۳۳* راه اندازی شده است.

تفاوت جیرینگ با همبانک در این است که سرويس همبانك صرفا به مشتریان همان بانک ارایه می‌شود. یعنی اگر همبانک ملی داشته باشید دیگر نمی‌توانید از بانک انصار خدمات بگیرید. ولی با داشتن کارت های بانکی عضو شبکه شتاب می‌توان از طریق خدمات جیرینگ کارت، از خدمات پرداخت همراه استفاده نمود. یعنی با تمام کارت‌های عضو شتاب از طریق جیرینگ کارت می‌توان از خدماتی از قبیل استعلام موجودی حساب، انتقال وجه، پرداخت قبض استفاده نمود.
کلیه سرویسهای جیرینگ، بدون نیاز به نصب هرگونه نرم‌افزار، بر روی تمامی گوشی‌های تلفن همراه و فقط با شماره‌گیری یک کد USSD قابل استفاده هستند در حالی که سایر سامانه‌های بانکداری همراه، نیازمند استفاده از گوشی هوشمند و نصب نرم‌افزار مخصوص و محدود به نوع گوشی بوده و از نظر امنیتی در سطح پایین‌تری قرار دارند.

ضمن اینکه مشتریان جیرینگ، هزینه ای بابت استفاده از زیرساخت ارتباطی پرداخت نمیکنند ولی مشتریانی که از نرم‌افزارهای بانکداری همراه استفاده میکنند، ناگزیر به پرداخت هزینه ارسال SMS و یا استفاده از GPRS هستند.

با ارائه این سه خدمت به تمام نیاز های مالی و پرداخت مشتریان پاسخ داده‌ایم.
 
کد مطلب: 24367
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام