۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۹

نخستین آسیب‌پذیری‌های حیاتی در ویندوزهای 8 و RT

ایتنا- ترمیم‌های انجام شده باعث امن سازی بسیاری از نسخه‌های قبلی ویندوز نیز خواهند شد.
نخستین آسیب‌پذیری‌های حیاتی در ویندوزهای 8 و RT


كمتر از یك ماه پس از عرضه ویندوز ۸ و ویندوز RT، این سیستم عامل‌ها در سه‌شنبه اصلاحیه هفته جاری نخستین ترمیم‌های امنیتی خود را دریافت خواهند كرد.


به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، این اصلاحیه‌ها برای جلوگیری از اجرای كد از راه دور طراحی شده‎اند كه بدان معناست كه حفره‌هایی در این سیستم عامل‌ها ترمیم خواهند شد كه می‌توانند به فرد اجازه دهند كه از راه دور، كد خرابكار خود را بر روی یك سیستم اجرا نماید.

این ترمیم‌ها علاوه بر امن‌سازی ویندوز ۸، تقریبا تمامی نسخه‌های دیگر ویندوز از جمله XP، ویستا و ویندوز ۷ و نیز سرور ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ را پوشش می‌دهند.

این مجموعه شامل شش اصلاحیه امنیتی است كه چهار اصلاحیه در رده امنیتی حیاتی (سه اصلاحیه برای ویندوز ۸ و یك اصلاحیه برای ویندوز RT)، یك اصلاحیه در رده امنیتی مهم و یك اصلاحیه نیز در رده امنیتی متوسط قرار دارند.

بیشتر این ترمیم‌ها سیستم عامل ویندوز را هدف گرفته‌اند، اما یكی از آنها یك نقص امنیتی در IE ۹ را پوشش داده و یك اصلاحیه دیگر نیز، حفره‌ای در Microsoft Office نسخه‌های ۲۰۰۳، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ و نیز Officeهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ برای سیستم‌های مكینتاش را برطرف می‌كند.

IE ۱۰ تحت تأثیر این آسیب‌پذیری‌ها قرار ندارد و نسخه‌های قدیمی‌تر IE كه بر روی ویندوز XP اجرا می‌گردند نیز اصلاح نخواهند شد.

درصورتی‌كه به‌روز رسانی خودكار بر روی سیستم‌های كاربران فعال باشد، این اصلاحیه‌ها در روز سه‌شنبه به‌طور خودكار نصب خواهند شد.

كاربران ویندوز ۸ و نسخه‌های پیشین ویندوز می‌توانند با كلیك بر روی میان‌بر Windows Update از منوی Start، این به‌روز رسانی را انجام دهند.

كاربران ویندوز ۸ می‌توانند به‌روز رسانی‌ها را به‌طور دستی نیز مشاهده كرده و نصب كنند، به این ترتیب كه در صفحه Start عبارت Windows update را تایپ نمایند، بر روی دسته Settings كلیك كنند و سپس بر روی عنوان Windows Update در نتایج جست‌وجو كلیك نمایند.

درصورتی‌كه به‌روز رسانی‌ها نمایش داده نشدند، بر روی لینك Check for Updates now كلیك كنید.

در مجموع این شش اصلاحیه ۱۹ آسیب‌پذیری را برطرف خواهند كرد.

مایكروسافت جزئیات بیشتر را پس از عرضه به‌روزرسانی‌ها منتشر خواهد كرد.
کد مطلب: 24364
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام