۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۶

نگرانی کارشناسان از افزایش تنوع و ابزار کاری هکرها

ایتنا- به هوش باشید! هکرهای سمج و زیرک، هر روز ابزار تازه‌ای را در آستین دارند تا به جنگ امنیت سیستم‌ها و رایانه‌های ما بیایند!
نگرانی کارشناسان از افزایش تنوع و ابزار کاری هکرها


جنایتکاران آنلاین به علت دسترسی به طیف گسترده‌ای از ابزار حمله و هک باعث نگرانی متخصصان امنیتی شده‌اند. 


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وی.تری، کارشناسان امنیتی معتقدند تنوع ابزار یاد شده و پیچیدگی آنها باعث می شود بازار گسترده‌ای برای هکرها و همین طور افرادی که تمایل به سرقت اطلاعات حساس دارند، ایجاد شود؛ به گونه ای که اگر یک فرد بی‌اطلاع و غیرمتخصص هم تمایل به سرقت اطلاعات خاصی داشته باشد می تواند با خرید از بازار مکاره هکرها به هر اطلاعاتی که می خواهد دسترسی پیدا کند.

شرکت امنیتی ترندمیکرو می گوید در بررسی‌های اخیری که از بازار زیرزمینی هکرهای روس به عمل آورده به این نتیجه رسیده که بدافزارها و خدمات بدافزاری ارائه شده از سوی هکرها روس در قالب بسته‌های متنوعی عرضه می‌شود که حاوی امکانات مختلفی هستند.

این امکانات از ابزار ساده هک و سرقت آنلاین تا بسته‌های پیچیده و همین طور خدماتی که با پرداخت چند هزار دلار در ماه در دسترس هستند، در نوسان می‌باشند.

برخی از اجزای این بسته‌های هکری شامل بسته‌های بدافزاری، روتکیت ها و ... هستند که برای سوءاستفاده‌ها و اقداماتی از جمله سرقت حساب‌های کاربری، اجرای حملات موسوم به denial-of-service یا (DDoS)، راه‌اندازی شبکه‌های بوت نت و ... قابل استفاده هستند.

هکرها خدمات ساده و اولیه خود را با دریافت تنها ۵۰ دلار یا کمتر ارائه می‌دهند، اما دسترسی به خدماتی مانند حملات DOS یا نفوذهای پیچیده برای سرقت اطلاعات تنها با پرداخت صدها یا حتی هزاران دلار ممکن می شود.

هکرهای روس در زمینه تغییر و تحول مداوم اهداف، ارتقای فناوری‌ها و سواستفاده از شرکت‌های امنیتی و همین‌طور مخفی‌سازی روش‌هایشان شهرت زیادی دارند و لذا مقابله با آنها کار ساده‌ای نیست.
کد مطلب: 24185
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام