۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۵۹

پرداخت پول از طریق کیف پول گوگل افزایش یافته است

ایتنا - کیف پول گوگل خدمات ویژه‌ای است که این غول جست‌وجوگر برای پرداخت پول و انجام تبادلات ارائه کرده است.


شرکت گوگل اعلام کرده است پرداخت پول از طریق سرویس کیف پول گوگل (Google Wallet) که مبتنی بر فناوری ان اف سی است، در آمریکا افزایش یافته، اما فرایند پذیرش و گسترش استفاده از این فناوری همچنان دارای روند کند و کم سرعتی است.


مطابق گزارش وب سایت computerworld، مدیر بخش خدمات پرداخت گوگل اعلام کرده است تبادلات صورت گرفته از طریق خدمات کیف پول گوگل در شش هفته اول بعد از ماه آگوست دو برابر شده است.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، شرکت گوگل در اوایل ماه آگوست سال جاری فناوری پردازش ابری را به سرویس کیف پول خود افزوده بود.
کیف پول گوگل خدمات ویژه‌ای است که این غول جست‌وجوگر برای پرداخت پول و انجام تبادلات ارائه کرده است.

کاربران برای استفاده از این خدمات که مبتنی بر فناوری ان اف سی است، فقط لازم است نرم‌افزار ویژه‌ای را بر روی گوشی همراه یا رایانه لوحی خود نصب کنند و از ابزار همراه خود همانند یک کارت اعتباری خرید استفاده کنند، فروشندگان نیز باید دستگاه‌های فروش فروشگاهی خود را به فناوری ان اف سی و نرم‌افزارهای ویژه آن مجهز کنند.

معاون سرویس کیف پول گوگل در کنفرانس اینترنت همراه که در کالیفرنیای آمریکا برگزار شده اعلام کرده است استفاده از این خدمات در تبادلات مالی افزایش یافته، اما این فناوری هنوز راه زیادی را برای فراگیر شدن در پیش دارد.
وی گفته فرایند پذیرش و گسترش استفاده از این فناوری یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و حداقل مستلزم گذشت سه تا پنج سال دیگر است.

تحلیلگران نیز معتقدند اکوسیستم توسعه یافته کارت‌های اعتباری باعث شده مصرف کنندگان آمریکایی علاقه کمی از خود به پرداخت همراه نشان دهند.

پرداخت از طریق فناوری ان اف سی مستلزم استفاده از زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خاصی است که هم مشتریان و خریداران باید آنها را بر روی ابزار همراه خود داشته باشند و هم فروشندگان در پایانه‌های فروش فروشگاهی خود از آن استفاده کنند.
 
کد مطلب: 24063
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر