۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۳

هشدار نسبت به استفاده از نرم‌افزارهای انگشت نگاری در کسب‌و کار‌ها

ایتنا- امکان به خطر افتادن امنیت سیستم‌هایی که از ا روش انگشت‌نگاری استفاده می‌کنند زیاداست.
هشدار نسبت به استفاده از نرم‌افزارهای انگشت نگاری در کسب‌و کار‌ها


پژوهشگران امنیتی می‌گویند کسب‌وکارهایی که از نرم‌افزارهای تشخیص اثر انگشت به عنوان یک ابزار امنیتی استفاده می‌کنند، ممکن است بیش از دیگر کاربران در معرض آسیب‌ها و حملاتی قرار گیرند که از طریق این نرم‌افزار‌ها صورت می‌گیرد. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت zdnet، گروهی از پژوهشگران که رخنه‌های امنیتی یکی از نرم‌افزارهای تشخیص اثر انگشت را مورد بررسی قرار داده‌اند، نسبت به استفاده از این نرم‌افزار‌ها در کسب‌وکار‌ها هشدار داده‌اند.
 
آنها گفته‌اند کسب‌وکارهای کاربر بیش از دیگران در معرض خطر حمله هکر‌ها هستند. 

به گفته آنها، هکر‌ها با استفاده از رخنه‌های امنیتی این نرم‌افزار‌ها به راحتی می‌توانند گذرواژه‌هایی را که کاربران برای ورود به محیط ویندوز ایجاد کرده‌اند، سرقت کنند. 

پژوهشگران در توضیح هشدار خود گفته‌اند در محیط کسب‌وکار‌ها این رخنه‌ها آسیب بیشتری به همراه دارد، چون هکر‌ها با استفاده از گذرواژه‌های سرقت شده به راحتی می‌توانند دیگر سیستم‌ها و دستگاه‌های مورد استفاده در یک کسب‌وکار را هدف حملات خود قرار دهند. 

براساس این گزارش، دو تن از پژوهشگران امنیتی و توسعه دهندگان نرم‌افزاری به نام‌های آدام کودیل و برندون ویلسون رخنه‌های امنیتی یکی از پرکاربردترین نرم‌افزار‌ها در این حوزه با نام UPEK Protector را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده‌اند.
 
این نرم‌افزار یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای است که برای تشخیص اثر انگشت مورد استفاده کاربران دستگاه‌های رایانه‌ای قرار می‌گیرد. 

رخنه‌های امنیتی این نرم افزار در ابتدا توسط شرکت الکام سافت کشف شده بود، اما این شرکت گزارش دقیقی درباره آسیب‌پذیری این نرم‌افزار‌ها منتشر نکرد. 

بررسی رخنه‌های امنیتی UPEK نشان داد که این نرم‌افزار گذرواژه‌های کاربران ویندوز را به با فرمت‌های رمزگونه‌ای در رجیستری خود ذخیره می‌کند. 

کودیل و ویلسون با تجزیه و تحلیل این فرمت‌ها توانستند آنها را رمزگشایی و گذرواژه‌ها را به حالت اولیه خود برگردانند. 

این فناوری که هم اکنون در لپ‌تاپ‌های زیادی مثل دل، ایسوس، ایسر، گیت وی، لنوو،‌ ام اس آی، ان‌ ای‌ سی، سونی، سامسونگ و توشیبا مورد استفاده قرار می‌گیرد، در حال حاضر در مالکیت شرکت اپل قرار دارد.
کد مطلب: 23989
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر