کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آیفون ۵ هم جیلبریک شد!

سايت خبری خبر آنلاین , 3 مهر 1391 ساعت 15:06

ایتنا- ماجرا این است: آیفون 5 تنها یک روز پس از عرضه، هک شد!
آخرین دستگاه اپل با سرعتی باورنکردنی که رکوردی برای هکرهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این کمپانی محسوب می‌شود، توسط فردی به نام گرانت پاور جیلبریک شد.


خوب، خیلی هم طول نکشید. یعنی تقریبا کمتر از یک روز پس از عرضه عمومی آیفون ۵ نگذشت که یک نفر موفق شد جدیدترین دستگاه اپل را هم جیلبریک کند.

گرانت پاول، معروف به chpwn، عکسی از برنامه جیلبریک کننده Cydia را روی توئیتر خود گذاشت که در حال اجرا شدن بر روی آیفون ۵ بود.

او در پستش نوشت که این عکس کمتر از ۱۲ ساعت پس از آغاز عرضه رسمی آیفون ۵، گرفته شده است.

اپل روی آخرین آیفونش تغییرات بسیار رادیکالی اعمال کرده، اما به نظر می‌رسد که هنوز هیچ تمهیدی برای جلوگیری از جیلبریک کردن iOS6 در نظر گرفته نشده است.

اینکه یک نفر بفهمد چگونه می‌توان یک دستگاه اپل را جیلبریک کرد خیلی تعجب آور نیست، اما وقتی فردی بتواند به این سرعت چنین کاری را انجام دهد، واقعا باور نکردنی است!

در واقع برای هکرهای اپلی که سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای این کمپانی را جیلبریک می‌کنند، جیلبریک کردن iOS6 آن هم در اولین روزی که اپل نسخه بتای مخصوص توسعه دهندگان را بست، یک رکورد قلمداد می‌شود.

البته همانطور که Gizmodo هم اشاره کرده، جیلبریک شدن آیفون ۵ توسط یک هکر حرفه‌ای مسلما به این معنا نخواهد بود که بقیه کاربران هم می‌توانند این کار را انجام دهند. 

اما مثل این همه شما می‌توانید آیفون ۵ را خیلی خیلی زودتر از آنچه تصور می‌کردید کرک کنید!


کد مطلب: 23709

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/23709/آیفون-۵-هم-جیلبریک

ايتنا
  https://www.itna.ir