۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۶

آیفون ۵ هم جیلبریک شد!

ایتنا- ماجرا این است: آیفون 5 تنها یک روز پس از عرضه، هک شد!
آیفون ۵ هم جیلبریک شد!


آخرین دستگاه اپل با سرعتی باورنکردنی که رکوردی برای هکرهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این کمپانی محسوب می‌شود، توسط فردی به نام گرانت پاور جیلبریک شد.


خوب، خیلی هم طول نکشید. یعنی تقریبا کمتر از یک روز پس از عرضه عمومی آیفون ۵ نگذشت که یک نفر موفق شد جدیدترین دستگاه اپل را هم جیلبریک کند.

گرانت پاول، معروف به chpwn، عکسی از برنامه جیلبریک کننده Cydia را روی توئیتر خود گذاشت که در حال اجرا شدن بر روی آیفون ۵ بود.

او در پستش نوشت که این عکس کمتر از ۱۲ ساعت پس از آغاز عرضه رسمی آیفون ۵، گرفته شده است.

اپل روی آخرین آیفونش تغییرات بسیار رادیکالی اعمال کرده، اما به نظر می‌رسد که هنوز هیچ تمهیدی برای جلوگیری از جیلبریک کردن iOS6 در نظر گرفته نشده است.

اینکه یک نفر بفهمد چگونه می‌توان یک دستگاه اپل را جیلبریک کرد خیلی تعجب آور نیست، اما وقتی فردی بتواند به این سرعت چنین کاری را انجام دهد، واقعا باور نکردنی است!

در واقع برای هکرهای اپلی که سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای این کمپانی را جیلبریک می‌کنند، جیلبریک کردن iOS6 آن هم در اولین روزی که اپل نسخه بتای مخصوص توسعه دهندگان را بست، یک رکورد قلمداد می‌شود.

البته همانطور که Gizmodo هم اشاره کرده، جیلبریک شدن آیفون ۵ توسط یک هکر حرفه‌ای مسلما به این معنا نخواهد بود که بقیه کاربران هم می‌توانند این کار را انجام دهند. 

اما مثل این همه شما می‌توانید آیفون ۵ را خیلی خیلی زودتر از آنچه تصور می‌کردید کرک کنید!
کد مطلب: 23709
نام شما
آدرس ايميل شما


بابک اشتری
feedback
سلام
یعنی واقعا دانش شما، یا نویسنده مقاله آیفون ۵ هم جیلبریک شد، در چه سطح است؟ آیا برای نوشتن یک مقاله، اطلاعاتی جمع‌آوری می‌کنید؟ آیا نویسنده دانشمند شما اصلا فرق جیلبریک و هک را می‌داند؟ آیا اصولا ایشان می‌دانند جیلبریک چیست؟ مثلا شما یک وب‌سایت رسمی فن‌آوری اطلاعات هستید! مثلا باید اخبارتان اعتبار رسمی و علمی داشته باشد. نه اینکه باعث خنده یا تمسخر کسانی که بیشتر می‌دانند شود.
لطفا به ایشان اطلاع دهید که جیلبریک، هک نیست. چند سالی است که کاملا قانونی است. جتی در کالج‌های آی‌تی در کشورهای اروپایی و آمریکایی تدریس می‌شود. برنامه‌های آن آزاد بر روی اینترنت به فروش می‌رسد و کسی هم به هیچ مشکل قانونی بر نمی‌خورد. چیزی که غیر قانونی است، باز کردن قفل سیم‌کارت گوشی‌های موبایل است. نه فقط آیفون، بلکه هر گوشی‌ای که شرکت‌های تولیدکننده با شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات تلفنی قرارداد بسته‌اند.
پاینده باشید.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام