۷
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۰
تحریم‎ها گریبان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری را هم گرفت

تحریم به بازی‌ها هم رسید

ایتنا - اگر چه این محدودیت از سوی شرکت بلیزارد اعمال شده، اما بنا بر برخی از گزارش‌ها دولت ایران نیز دسترسی به این بازی را مسدود کرده است.
تحریم به بازی‌ها هم رسید


تحریم‌های آمریکا علیه ایران کار را برای دوستداران بازی‌های کامپیوتری در ایران هم سخت کرده است.

دامنه این تحریم‌ها حالا به بازی‌های کامپیوتری هم کشیده شده و اکنون شرکت بلیزارد، سازنده بازی "ورلد آو وارکرافت" دسترسی کاربران این بازی در ایران را قطع کرده است.


به گزارش ایتنا از بی‌بی‌سی، پس از آنکه صدها کاربر ایرانی این بازی پرطرفدار گفتند که دسترسی‌شان به این بازی قطع شده، بلیزارد با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی صفحه فوروم این بازی اعلام کرد که با توجه به قوانین آمریکا و در راستای تحریم‌های آمریکا علیه ایران دسترسی آن را برای کاربران مقیم ایران قطع کرده است.

بلیزارد گفته است که این بدین معنی است که این شرکت نمی‌تواند پول آنها را به حساب‌هایشان بازگرداند یا حساب آنها را به کشور دیگری منتقل کند.

این اطلاعیه در پی آن منشتر شد که بسیاری از کاربران ایرانی "ورلد آو وارکرافت"، بر روی وبسایت این بازی نوشتند که مستقیما نمی‌توانند به این بازی دسترسی پیدا کنند، اما با استفاده از پراکسی‌هایی که سرور آنها در خارج از ایران است می‌توانند به وبسایت این بازی راه بیابند.

در این اطلاعیه آمده است که بر اساس تحریم‌های اقتصادی و محدودیت‌های بازرگانی این شرکت نمی‌تواند با کسانی که در کشورهای مشخصی از جمله ایران زندگی می‌کنند، داد و ستد کند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است که "از مشکلی که پیش آمده پوزش می‌خواهیم و به محض اینکه قوانین آمریکا اجازه دهد، این محدودیت را لغو خواهیم کرد."

اگر چه این محدودیت از سوی شرکت بلیزارد اعمال شده، اما بنا بر برخی از گزارش‌ها دولت ایران نیز دسترسی به این بازی را مسدود کرده است.

کاربران "ورلد آو وارکرافت" و بازی‌های دیگری چون گیلد وارز می‌گویند که وبسایت این بازی‌ها در ایران فیلتر شده است.
بلیزارد می گوید که از تصمیم دولت ایران برای فیلتر کردن وبسایت بازی "ورلد آو وارکرافت" اطلاعی ندارد.

بازی استراتژی "ورلد آو وارکرافت" از بازی‌های محبوب در میان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری و گیم نت‌های ایران بوده است.
 
کد مطلب: 23403
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
به درک، بزوی خودمون بازیهایی میسازیم که اونا خوابشم نمیبینم
مهم ایده و نوآوری هستش که اینجا خیلی زیاد هست.
راحله
feedback
Iran, Islamic Republic of
دم خروس که میگن همینه
الان دولت ایران تحریمه یا مردم ایران؟ حالا اوباما عیدنوروز باید به ما تبریک بگه دروغ که شاخ و دم نداره
س
feedback
United States
دیگه بازی کامپیوتری چیزیه که نتونیم بسازیم؟

یه کم تلاش و پشتکار میخواد
فردا حتما میگن دمپایی هم تحریم شد
مرتضی
feedback
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه این تحریمها واقعا" زندگی مردم رو سخت کرده در صورتیکه مسئولین همیشه این حقیقت رو انکار میکنند حتی تو نظرسنجی شبکه خبر هم این حقیقت رو ثابت کردند که تحریمها باعث مشکلات فراوانی برای مردم ایران شده و باعث تاسف بیشتر اینکه بخاطر فیلتر شدن فله ایی بیشتر اینترنت یه جوارایی تحریم داخلی هم هستیم خودمون خودمونو تحریم کردیم.
sony
feedback
تا ما بخایم بازی در حد skyrim بسازیم پیر شدیم با این بوجه کمی که به بازی ساز های عزیزمون میدن.
امیرحسین
feedback
Iran, Islamic Republic of
دوستان گرامی که میگین یه بازی میسازیم خودمون, بازی ساختن که کاری نداره و فلان ...
بی زحمت یه مقدار راجع به Blizzard تحقیق کنید بعد این ایده ی ارزشمند رو بدید که بریم بازی بسازیم ...
همین قدر بگم بودجه ای که امسال برای ایجاد تدابیر امنیتی جدید توی بلیزارد خرج کردن, یه چیزی بیشتر از بودجه ی مایکروسافت برای ویندوزش بوده.
شماها همون برین با گرشاسب و نادرشاه خوش باشین.
ناشناس
feedback
با تمام احترام به دوستان. شماها هیچ اطلاعی از گیم ندارین چه برسه به بازیهای بلیزارد اونم وارکرافت یا استارکرافت. این بازی ها اون قدر بزرگه که تو ذهن شما نمیره. وقتی نمی تونیم مارک سمند تولید کنیم اونم وارد میشه چه برسه به .....
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام