d21'; ?> ايتنا - ماتریکس از بازی‌های رایانه‌ای حمایت می‌کند
۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۲۲
گزارش نشست خبری شرکت ماتریکس

ماتریکس از بازی‌های رایانه‌ای حمایت می‌کند

ایتنا - msi یکی از حامیان اصلی گروه‏های حرفه‏ای گیمینگ می‏باشد.
ماتریکس از بازی‌های رایانه‌ای حمایت می‌کند


نشست خبری شرکت ماتریکس با عنوان دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‏ای ماتریس، ۲۴ مرداد ماه امسال در تهران با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

به گزارش ایتنا در این مراسم برخی از مدیران شرکت ماتریکس به همراه مسئولین برگزاری مسابقات رایانه‌ای حضور داشته و توضیحاتی در مورد شرکت، فعالیت‌ها و سوابق خود ارائه دادند.

در بخش دوم مراسم آقای فیاض به عنوان مسئول برگزاری رقابت های بزرگ بازی های رایانه‏ای ماتریس، به ارائه توضیحاتی در مورد دومین دوره این مسابقات و همچنین امکانات جدید و تغییراتی که نسبت به اولین دوره آن داشته است، پرداخت:

این رقابت‏ها در تاریخ ۱۸ تا ۲۳ شهریورماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
همانطور که اطلاع دارید بنا به محصولات ارائه شده توسط این شرکت بخش عمده‏ای از مخاطبین این شرکت را نسل جوان تشکیل می‏دهند.

صنعت بازی حدود ۴۰ سال پیش با متحرک سازی ۲ خط آغاز شد و امروزه یکی از حساس‏ترین و پردرآمدترین صنایع جهان محسوب می‏گردد.
ابزاری بسیار قدرتمند که جنبه‏های مختلفی فراتر از تفریحی اعم از اجتماعی، هنری و حتی سیاسی را پوشش می‏دهد.

روزگاری گیمینگ و اصطلاحاً گیمر بودن تقریباً معادل عبارت “بیکار” بودن تلقی می شد. اگر می‏گفتند کسی با رایانه‏اش گیم بازی می‏کند این مفهوم را تداعی می‏کرد که “لابد کار بهتری بلد نیست” ولی همین مقوله امروزه میلیون‏ها نفر را تحت عنوان حرفه‏ای های بازی‏های تصویری مشغول کرده است. ده‏ها شرکت با ارزش‏های میلیارد دلاری درگیر توسعه و ساخت محصولات و صدها تیم در رده‏های جهانی از این راه کسب درآمد دارند.

جوانان ایران همیشه در مسائل علمی پیشرو بوده‏اند. فارغ از فشارها و محدودیت‏ها و امکانات نابرابر، ما همیشه در المپیادهای علمی که زمینه اصلی شناسایی نخبگان است، حضور چشمگیری داشته‏ایم و داریم. به خاطر دارم زمانی که رقابت‏های عجیبی به صورت غیر رسمی، ما بین نخبگان زیرزمینی ایران و هکرهای جهانی در جریان بود و همواره شاهد پیروزی‏های غرور آفرین این دانشمندان کوچک بوده‏ام. مقوله گیمینگ نیز در ایران کاربران زیادی دارد. این افراد به طور تقریبی بیش از ۱۵ میلیون ایرانی سنین ۱۵ الی ۳۵ سال ایران را تشکیل می دهند. تقریباً تمام این جمعیت مخاطب گیمینگ هستند بالاخص با توجه به اینکه اخیراً که مقوله گیمینگ در بین ادوات دستی مثل پدها و گوشی‏های همراه نیز محبوبیت خاصی پیدا کرده است.
هدف اصلی ما در اینجا بررسی گیمر به عنوان ورزشکار الکترونیک می‏باشد. تیم‏های بین المللی در رزومه‏های خود از واژه “Athlete in E-sport” استفاده می‏کنند. یک گیمر حرفه‏ای در این سطوح می‏بایست از تمرکز بسیار بالا، سلامتی روحی و جسمی و همچنین توانایی همکاری و هماهنگ سازی خوبی برخوردار باشد. این‏ها دقیقاً همان ویژگی‏های اصلی یک ورزشکار هستند.

ماتریس پس از تجربه موفق سال گذشته خود بر آن است تا در شهریورماه سال جاری گرد همایی سال گذشته را با مقیاسی تقریباً ۳ برابر تکرار کند نگرش ماتریس ترغیب گیمر ایرانی به سمت رفتار حرفه‏ای، تأکید بر اهمیت حمایت از جوانان، جهت دهی مقوله گیم به سمت ورزش، تشویق جوانان به پرهیز از رفتارهای پرخطر و ایجاد فضایی شاد و پر نشاط می‏باشد. بلند مردانی از میهن عزیزمان بدون توجه به زیر ساخت های مورد نیاز و سرمایه گزاری دست به تولید و طراحی بازی هایی با داستان‏های زیبا و اصیل ایرانی زده‏اند که جای بسی غرور است. ماتریس با دعوت از این دوستان قویاً بر همراهی و حمایت خود از این متخصصان داخلی تأکید می‏کند.


از نکات بارز این دوره از مسابقات، تکرار حضور قهرمانان جهان در ایران است.
سال گذشته تیم (Fenatic ) با اعزام ۲ تن از بازیکنان اصلی، نه تنها حمایت خود از ماتریس را اعلام کرد بلکه سبب ایجاد فضایی منحصر به فرد در رقابت‏ها شد که تا به حال بی‏نظیر بوده است.
امسال تیم فناتیک با اعضای کامل تیم CS خود در این رقابت‏ها حاضر خواهد شد.
لازم است بدانید ماتریس بهترین شریک تجاری شرکت msi در آسیا و خاورمیانه و معتبرترین نماینده msi در سال ۲۰۱۱ معرفی شد.

همانگونه که به این مقوله پرداخته شد msi یکی از معدود شرکت‏هایی است که تمامی اقلام اصلی دنیای رایانه را مستقیماً تولید می‏کند. از همین رو msi یکی از حامیان اصلی گروه‏های حرفه‏ای گیمینگ می‏باشد.

رویداد بازی‌های رایانه‏ای ماتریس با افزایش ۳ برابری نسبت به سال گذشته با حضور بیش از ۲۰۰۰ گیمر، روز ۱۸ شهریورماه در سالن میلاد مرکز نمایشگاه‏های بین‌المللی تهران آغاز و تا ۲۳ شهریورماه ادامه خواهد داشت. این رقابت‏ها سال گذشته در ۴ رشته و در ۴ روز برگزار گردید و امسال در ۶ رشتهCS و Dota و PES و Fifa و Warcraft و NFS و به مدت ۶ روز برگزار خواهد شد و از نظر جوایز و امکانات در نظر گرفته شده منحصر بفرد است.

با توجه به ثبت نام‏های صورت گرفته در تارنمای مسابقات پیش بینی می‏گردد، بیش از ۱۵۰۰۰ نفر از این مسابقات بازدید کنند.
 
کد مطلب: 23302
نام شما
آدرس ايميل شما