۷
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۵
تشکیل 3 کمیسیون عالی در مرکز ملی فضای مجازی

اینترنت ما سالم‌تر خواهد بود

ایتنا - دبیر شورای عالی فضای مجازی: همان طور که در یک جامعه همه افراد با تفکرات سیاسی، مذهبی و غیره وجود دارند در فضای وب هم باید این موضوع درنظر گرفته شده و همین شرایط حاکم شود.
مهدی اخوان بهابادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی
مهدی اخوان بهابادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی


دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از تشکیل ۳ کمیسیون عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: این ۳ کمیسیون شامل کمیسیون عالی تنطیم مقررات فضای مجازی کشور، کمیسیون عالی ارتقا تولید محتوای فضای مجازی و کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی است.

به گزارش ایتنا از مهر، مهدی اخوان بهابادی در نشست هم اندیشی با فعالان فضای وب که توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال برگزار شد، از مجوز تشکیل کمیسیون‌های عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: خبر تشکیل این کمیسیون‌های عالی به همه دستگاه‌های کشور ابلاغ شده است.

وی یکی از این کمیسیون‌های عالی را کمیسیون تنطیم مقررات فضای مجازی کشور عنوان کرد و گفت: تمامی مقررات اعم از محتوایی و فنی و سایر مقررات در این کمیسیون مطرح می‌شود.

اخوان کمیسیون دوم را کمیسیون عالی ارتقا تولید محتوای فضای مجازی اعلام کرد که در بحث تولید محتوا فعالیت می‌کند و گفت: سومین کمیسیون عالی مرکز ملی فضای مجازی را کمیسیون امنیت فضای مجازی تشکیل می‌دهد که در حوزه پرداختن به امنیت ملی در فضای سایبر فعالیت خواهد داشت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اظهارات فعالان فضای وب در خصوص تعدد مراجع تصمیم گیر در کشور، یکی از دلایل تشکیل شورای عالی فضای مجازی را این موضوع اعلام کرد و گفت: شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد تا مرجع تصمیم‌گیری و سیاستگذاری در کشور یک نهاد باشد و هرکس بنا به مسئولیتی که دارد خود را متولی این فضا نداند.

وی با بیان اینکه زمان اندکی از تشکیل شورای‌عالی فضای مجازی می‌گذرد و باید برای تحقق اهداف به آینده امیدوار بود اضافه کرد: لزوم برپایی نشست‌ها و جلسات هم اندیشی ثابت و هفتگی با فعالان وب احساس می‌شود.

اخوان بهابادی با تاکید براینکه فضای وب باید برای عموم مردم و نه برای جمعیت خاص دیده شود، ادامه داد: همان طور که در یک جامعه همه افراد با تفکرات سیاسی، مذهبی و غیره وجود دارند در فضای وب هم باید این موضوع درنظر گرفته شده و همین شرایط حاکم شود.

وی گفت: نباید ناراحت فعالیت تشکل‌های مختلف با تصمیم‌های متفاوت و تفکرات خاص در فضای وب باشیم بلکه باید با سرویس‌دهی و تولید محتوای مناسب و ایجاد زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری در کشور فعالیت‌ها در فضای مجازی را ساماندهی کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین به صدور مجوز فعالیت فعالان فضای مجازی و سردرگمی‌هایی که این فعالان برای دریافت مجوز دارند، اشاره کرد و گفت: شورای عالی فضای مجازی این مشکلات را نیز حل خواهد کرد.

وی تولید محتوا را در حکم رهبری مبنی بر تشکیل شورای عالی فضای مجازی مقدم بر هر چیز دیگری برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد سرویس، تامین امنیت و پیاده‌سازی زیرساخت‌های فنی و در نهایت تولید محتوا برای استفاده کاربران مواردی است که در حکم رهبری به آن تاکید شده است.

اخوان بهابادی درباره پیاده سازی طرح اینترنت پاک نیز گفت: شما اسمش را هرچه می‌خواهید بگذارید اما موضوع این است که قصد داریم اینترنت را در کشور در حد سالم‌تری نسبت به دنیا ارائه کنیم. طبیعی است که یک شبه نمی‌توان اینترنت پاک ارائه داد اما مسیر باید به سمت پیشرفت و رشد و بهبود باشد. 
 
 
کد مطلب: 23257
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
معلومه که اینترنت ما سالمتره چون ما در همه زمینه ها از همه کشورهای دنیا برتر و بهتریم!!
feedback
این اقای جوان، کار و تخصص و دانش و تجربه اش را به ما می گوید؟!
feedback
بزنید این دو سه تا سایتیم که هنوز فیلتر نیست فیلتر کنید. و اینترنت شما سالمتر خواهد بود!
بزن!
د بزن!
اشکان
feedback
Latvia
تو رو به خدا دست از سر این اینترنت داغون و نفتی این کشور بردارید
الان همه مشکلات کشور فقط اینترنت کشوره؟
شما که از هر 3 سایت 2 تاش رو فیلتر کردین
اگر 1 صفحه داخل سایتی یک کلمه حساس به فیلتر داشته، کل دامین و زیر دامنه هاشو فیلتر کردین
دیگه از جون این اینترنت بدبخت چی میخواین؟
دیگه سالم تر از این، اینه که یک سایت بزنین و خودتون هر روز توش مطلب بریزین، همه هم بیان توش نگاه کنند
نظری هم منتشر نشه که یه موقع کسی حرف بدی نزنه
feedback
یک اینترنت سالم، اینترنت بدون سایته!

یعنی اینترنتی که تمام سایت هایش فیلتره!

این اینترنت بهترین و سالمترین اینترنت دنیاست!

از اقای وزیر اختلالات (ارتباطات سابق) بپرسید!
رضا
feedback
99.9% شیلتر کردین
سرعت را در حد حلزون نگه داشتید
قیمت را نجومی بالا برده و مصرانه ...
کیفیت را لگدمال کرده اید

به نظرتان هنوز تا اینترنت سالم فاصله داریم؟!!!
امید
feedback
شوهر خوب، شوهر مرده ست و اینترنت سالم، اینترنت قطع شده ست.!
شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر