۰
plusresetminus
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۴

روابط عمومی وزارت ارتباطات: شورای فضای مجازی وارد حیطه اجرایی نشود

ایتنا - حسین‌پور: با توجه به نقش، شان و جایگاه این شورا انتظار گشایش و تغییرات مهمی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌رود.مشاور وزیر ارتباطات گفت: تمام دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی ملزم به همکاری با شورای عالی فضای مجازی بوده و با توجه به نقش، شأن و جایگاه این شورا انتظار گشایش و تغییرات مهمی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌رود.


به گزارش ایتنا سیدمحمد حسین پور در گفت‌وگو با فارس گفت: با توجه به شأن، اعضاء و جایگاه پیش‌بینی شده برای شورای عالی فضای مجازی از این شورا انتظار قانونگذاری، تدوین و ابلاغ سیاست‌های کلان کشور در حوزه فضای مجازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌رود.

وی ورود این شورا به مسایل اجرایی با توجه به چالش‌های رایج در عرصه اجرا را مانع پیشبرد مأموریت‌های محوله دانست و افزود: پرداختن به اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها شورای عالی فضای مجازی را از سیاستگذاری و نظارت دور کرده و این شورا را در رده سایر دستگاه‌های اجرایی قرار می‌دهد.

حسین پور در ادامه گفت: برای مثال نهادهایی همچون مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی امنیت ملی و نهادهایی در این سطح هیچ‌گاه وارد مسایل اجرایی نشده و به تدوین سیاست‌ها و نظارت بر عملکرد سایر دستگاه‌ها در این عرصه‌های مختلف کشور می‌پردازند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات افزود: تمام دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی ملزم به همکاری و هماهنگی با شورای عالی فضای مجازی بوده و با توجه به نقش، شان و جایگاه این شورا انتظار گشایش و تغییرات مهمی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌رود.

وی تنوع نهادها، وظایف، قوانین و پروژه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را گسترده دانست و افزود: مرور هر بند از وظایف و مأموریت‌های محوله به شورای عالی فضای مجازی، حجم عظیمی از فعالیت‌های مطالعاتی، حقوقی و قانونی را طلب می‌کند که این امر مستلزم ایجاد فضای فکری مناسب و پرهیز از ورود به امور اجرایی است.
 
کد مطلب: 22998
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام