۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۰۷
بانک جهانی اعلام کرد:

آمار دارندگان موبایل در سراسر دنیا/ کاربران موبایل 6 برابر شدند

ایتنا - با افزایش تعداد مشترکان تلفن‌های همراه، مشترکان فعال تلفن‌های همراه ممکن است به زودی به جمعیتی بیش از جمعیت جهانی تبدیل شوند.


یک گزارش منتشر شده از سوی بانک جهانی اعلام کرده که سه چهارم از جمعیت کل دنیا به یک تلفن همراه دسترسی دارند، آماری که نسبت به سال ۲۰۰۰ شش برابر شده است.


به گزارش ایتنا از مهر، از یک میلیارد نفری که در سال ۲۰۰۰ از مشترکان تلفن‌های همراه بودند و امسال این تعداد به ۶ میلیارد نفر رسیده است که ۵ میلیارد آن در کشورهای درحال توسعه زندگی می‌کنند.

با افزایش تعداد مشترکان تلفن‌های همراه، مشترکان فعال تلفن‌های همراه ممکن است به زودی به جمعیتی بیش از جمعیت جهانی تبدیل شوند.

رشد سریع تلفن‌های هوشمند دارای دسترسی به اینترنت نیز نسبت به چگونگی استفاده صاحبان تلفن‌های همراه از این تلفن‌ها درحال تغییر است، براساس گزارش بانک جهانی بیش از ۳۰ میلیارد برنامه اجرایی تلفن‌های همراه در سال ۲۰۱۱ دانلود شده‌اند.
داستان ارتباطات تلفن همراه به سطح جدیدی حرکت می‌کند، چرا که اکنون مسئله مهم تلفن نیست بلکه نحوه استفاده از آن تلفن است.

براساس این گزارش که با عنوان " اطلاعات و ارتباطات برای توسعه ۲۰۱۲: به حداکثر رسیدن تلفن‌های همراه" منتشر شده، در کشورهای درحال توسعه، شروندان به نحو فزاینده‌ای از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند تا زندگی و همچنین سبک زندگی خود را ارتقا دهند، درحالی که دولت‌ها نیز از تلفن‌های همراه برای اصلاح ارائه خدمات و مکانیسم بازخورد شهروندی استفاده می‌کند.

این گزارش رشد و تکامل تلفن‌های همراه را تحلیل کرده و افزایش خدمات اطلاعات محور چون برنامه‌های اجرایی را مورد توجه داشته است.

تیم کلی از کارشناساین سیاست اطلاعات در بانک جهانی به عنوان یکی از نویسندگان این گزارش اظهار داشت: تحول تلفن‌های همراه درست در آغاز منحی رشد قرار دارد. تلفن‌های همراه ارزان‌تر و قدرتمند‌تر می‌شوند و پهانه بانک شبکه ها نیز درحال گسترش است که این امر حتی در مناطق روستایی نیز صدق می کند.

راشل کایت نایب رئیس بخش توسعه ثبات‌پذیر بانک جهانی اظهار داشت: ارتباطات تلفن‌های همراه فرصت‌های مهمی را برای پیشترف انسان و توسعه اقتصادی در پیش رو می‌گذارد که این امر از ارائه دسترسی اولیه به اطلاعات بهداشت و سلامت تا پرداخت مبالغ نقدی، افزایش کارآفرینی و حضور شهروندان در فرآیندهای دموکراتیک گسترده است.

وی افزود: چالش امروز این است که مردم، دولت‌ها و شرکت‌های کشورهای درحال توسعه بتوانند برنامه‌های اجرایی بومی خود را تولید کند تا بتوانند از این فرصت‌ها سود ببرد.

این گزارش بر نقش دولت‌ها در طراحی و توسعه برنامه‌های اجرایی نیز تأکید کرده است. 
 
کد مطلب: 22980
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام