۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۲
دبیر شورای عالی فضای مجازی

سرمایه وب برای توسعه حوزه فاوا به درستی بکار گرفته نمی‌شود

ایتنا - اخوان: سرمایه حوزه وب در اختیار دستگاه‌هایی قرار گرفته که با وجود امکانات بسیار، برای توسعه در این حوزه کار مفیدی نکرده‌اند.
سرمایه وب برای توسعه حوزه فاوا به درستی بکار گرفته نمی‌شود


دبیر شورای عالی فضای مجازی در جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی گفت: سرمایه حوزه وب در اختیار دستگاه‌هایی قرار گرفته که با وجود امکانات بسیار، برای توسعه در این حوزه کار مفیدی نکرده‌اند. 

به گزارش ایتنا از شورای عالی‌اطلاع رسانی، مهدی اخوان بهابادی، در این زمینه توضیح داد: گاهی ما فراموش می‌کنیم که دولت تنها سیاستگذار و ناظر این بخش است و موتور محرکه باید بخش خصوصی باشد.

وی ادامه داد: شورای عالی اطلاع‌رسانی از جمله مجموعه‌هایی است که در این حوزه بی‌ریا فعالیت کرده و از بخش خصوصی نیز حمایت کرده و به آن احترام گذاشته است.

اخوان با اشاره به ارائه ایمیل ملی از سوی شورای عالی اطلاع رسانی با حمایت از بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: شورا در این پروژه نامی از خود به میان نیاورد و نشان داد که در این سال‌ها نیز با امکانات و بودجه محدود، بدون نام‌جویی فعالیت کرده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین گفت: در سال‌های اخیر تلاش زیادی شد که میزبانی پرتال‌ها و وب‌گاه‌های حاکمیتی به داخل کشور منتقل شود که طبق آمار دولت تا ۹۶ درصد این امر محقق شده است، اما متأسفانه هدف از این کار فراموش شد.

وی توضیح داد: هدف از این کار این بود که بخش خصوصی فعال در دیتاسنتر بازاری برای خود داشته باشد؛ این انتقال اتفاق افتاد، اما بخش خصوصی بهره‌ای از آن نبرد.

اخوان با انتقاد از تفکر دولتی حاکم بر حوزه دیتاسنتر، افزود: هر دستگاه حاکمیتی یک دیتاسنتر تأسیس کرده و این یک تفکر دولتی زیستن بر خلاف سیاست‌های خصوصی‌سازی کشور است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که سیاست‌های حوزه وب با ورود این شورا به عرصه، با مشورت بخش خصوصی اصلاح شود.
  
کد مطلب: 22769
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام