۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۳۱
توسط کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

سمینار پیشگیری از جرائم رایانه ای در حوزه منابع انسانی برگزار شد

در ابتدای سمینار، با طرح موضوع حفاظت از اسرار ، اسرار شخصی، اسرار تجاری و اسرار قضایی ، قوانین مربوطه و تعاریف آن و مجازات های افشای اسرار بین کارمندان و کارفرما مورد بررسی قرارگرفت
سمینار پیشگیری از جرائم رایانه ای در حوزه منابع انسانی برگزار شد

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، هفتمین سمینار خود با عنوان پیشگیری از جرائم رایانه ای در حوزه منابع انسانی را برگزار کرد. 


به گزارش ایتنا، در این سمینار که با حضور علاقه‌مندان بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی برگزار گردید، رضا پرویزی، متخصص حقوق فناوری اطلاعات و وکیل پایه یک دادگستری، مباحثی در خصوص مسئولیت کیفری شرکت ها، چگونگی محافظت حقوقی از اسرار تجاری، تکالیف کارمند و کارفرما و مشتریان نسبت به یکدیگر و مسائلی از این دست را مطرح نمود.

بنابر این گزارش، در ابتدای سمینار، با طرح موضوع حفاظت از اسرار ، اسرار شخصی، اسرار تجاری و اسرار قضایی ، قوانین مربوطه و تعاریف آن و مجازات های افشای اسرار بین کارمندان و کارفرما مورد بررسی قرارگرفت.

سپس با بحث مسئولیت کیفری شرکت ها و با بیان اینکه مفاد قانونی این مسئولیت چیست و نسبت به مخاطبان چه تعهداتی دارد، سمینار ادامه یافت.

رضا پرویزی که اشراف بسیار خوبی به موضوعات حقوق فناوری اطلاعات و پرونده های حقوقی این حوزه دارد با اشاره به قوانین این حوزه و ویژگی های قوانین جمهوری اسلامی در زمینه تجارت الکترونیک و مجازات ها حاضران را با جنبه های مختلف این مسائل آشنا ساخت.

سمینار با ذکر مثالهای واقعی و جاری در کشور و در دنیا ارائه گردید و پرسش و پاسخ حاضران، نشان از توجه و علاقمندی ایشان به مباحث مطرح شده داشت.

پایان بخش سمینار نیز چند پرسش و اهدای هدایایی به حاضران بود.

این سمینار در راستای یکی از اهداف مهم کمیسیون افتا مبنی بر ارتقاء سطح آگاهی و دانش عمومی در حوزه امنیت اطلاعات، در تاریخ چهارشنبه هفتم تیرماه در محل همایش های سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار گردید.

شایان ذکر است پیش از این شش سمینار از سری آشنایی با موضوعاتی همچون آشنايي با استاندارد ايزو ۲۷۰۰۱، مصادیق جرائم رایانه ای، آشنایی با یو تی ام ها، آشنایی با حفاظت فیزیکی و پیرامونی و آشنایی با مدیریت تداوم کسب و کار از سوی کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برپا شده است.

عنوان و زمان سمینارهای بعدی کمیسیون متعاقبا اعلام خواهد گردید. 
کد مطلب: 22685
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام