۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۲

غرامت 60 میلیون دلاری اپل به چینی‌ها

ایتنا – اختلاف بر سر تصاحب نام تجاری آی‌پد شرکت اپل را مجبور به پرداخت غرامت 60 میلیون دلاری کرد.
غرامت 60 میلیون دلاری اپل به چینی‌ها


بر اساس گزارش گاردین، روز گذشته شرکت اپل به منظور برطرف کردن یک اختلاف قدیمی بر سر تصاحب نام تجاری iPad در چین مجبور شد تا مبلغ ۶۰ میلیون دلار را به شرکت Proview بپردازد.

اختلاف میان اپل و شرکت چینی Proview به چندین سال قبل باز می‌گردد. اپل ادعا می‌کند در سال ۲۰۰۹ حق استفاده از نام تجاری iPad را از این شرکت چینی خریداری کرده اما مدیران چینی می‌گویند این معامله اپل را مجاز به استفاده از نام تجاری آی‌پد در سایر کشورهای دنیا کرده و شامل چین نبوده است.

به گزارش ایتنا به این ترتیب با شکایت Proview از اپل، دادگاه چینی اپل را موظف کرد تا هرطور شده رضایت شاکی چینی خود را جلب کند و سرانجام با پرداخت ۶۰ میلیون دلاری اپل به حساب دادگاه Guangdong اختلاف قدیمی این ۲ شرکت به پایان رسید.

به اعتقاد کارشناسان این مبلغ در برابر میلیاردها دلاری که از فروش محصولات مختلف نصیب اپل می‌شود بسیار ناچیز است. چراکه چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار بعد از آمریکا برای اپل محسوب می‌شود و با این اقدام اپل فروش iPad۳ خود را که در آینده نزدیک به بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد تضمین می‌کند.

از سوی دیگر این مبلغ می‌تواند به Proview که این روزها با بحران مالی مواجه شده کمک زیادی کرده و آن را از ورشکستگی نجات دهد. 
 
کد مطلب: 22656
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام