d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - مایکروسافت و نوکیا می‌خواهند آندروید را تضعیف کنند
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۵
حمله تند گوگل به دو شرکت بزرگ:

مایکروسافت و نوکیا می‌خواهند آندروید را تضعیف کنند

ایتنا- هر دو شرکت ادعاهای گوگل را رد کرده و به طور مقابل این شرکت را به انحصارطلبی تجاری متهم کرده‌اند.
مایکروسافت و نوکیا می‌خواهند آندروید را تضعیف کنند


گوگل حملات تندی را علیه مایکروسافت و نوکیا آغاز کرده و هر دو شرکت را به تلاش برای تضعیف سیستم عامل آندروید متهم کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وی تری، گوگل همچنین مدعی شده که هر دو شرکت تلاش دارند قیمت تلفن‌های همراه مجهز به ویندوز فون را به طور مصنوعی بالا ببرند.

گوگل در همین زمینه شکایتی را بر علیه این دو شرکت تقدیم کمیسیون اروپا نموده و تصریح کرده که مایکروسافت و نوکیا با توطئه مشترک از حق اختراعات ثبت شده خود بر علیه دیگر رقبا بهره گرفته و اجازه استفاده از آنها را به دیگران نمی دهند تا در نهایت هزینه تمام شده طراحی تلفن همراه افزایش یابد.

یکی از سخنگویان شرکت گوگل در این مورد گفته است: این دو شرکت باید مسئولیت رفتار خود را بر عهده بگیرند و ما امیدواریم شکایت ما موجب شود تا دیگران هم به عملکرد این دو شرکت به خوبی توجه کنند.

گوگل معتقد است مایکروسافت و نوکیا با شرکت های دیگری مانند شرکت کانادایی Mosaid Technologies توافق‌هایی منعقد کرده‌اند تا بی سروصدا مانع استفاده از حق اختراعات ثبت شده خود توسط دیگر شرکت‌های رقیب شوند.
از این طریق، این دو شرکت به طور قانونی برای رقبای خود محدودیت ایجاد می‌کنند و نمی گذارند آنها از فناوری‌های پیشرفته در گوشی‌های ساخت خود استفاده کنند.

گفتنی است هر دو شرکت ادعاهای گوگل را رد کرده و به طور مقابل این شرکت را به انحصارطلبی تجاری متهم کرده‌اند.
 
کد مطلب: 22397
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است