۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۶

ژاپنی‌ها با گوشی‌های هوشمند به جنگ تشعشعات هسته‌ای می‌روند

ایتنا- کاربران این گوشی با استفاده از آن می‌تواند اشعه‌های زیانبار رادیواکتیویته را ردیابی کند.
ژاپنی‌ها با گوشی‌های هوشمند به جنگ تشعشعات هسته‌ای می‌روندبه گزارش ایتنا از همکاران سیستم ژاپنی‌ها برای مقابله با اشعه‌های رادیواکتیویته ناشی از نیروگاه هسته‌اي فوکوشیما که در سونامی سال گذشته دچار آسیب‌های جدی شد، به گوشی‌های تلفن همراه متوسل شده‌اند.


اپراتور ژاپنی «سافت بانک» اخیراً از ساخت یک گوشی هوشمند خبر داده است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند اشعه‌های زیانبار رادیواکتیویته را ردیابی کند.

به گزارش رویترز، شرکت خدمات ارتباطی سافت بانک ژاپن اعلام کرده است بزودی فروش گوشی‌های هوشمندی را که مجهز به موج یاب هستند، آغاز خواهد کرد.

بنا بر اعلام سافت بانک این گوشی که «پن تون» (Panton) نام دارد، قرار است در تابستان امسال و در هشت رنگ مختلف عرضه شود.

در ساخت این گوشی‌ها از تراشه‌های آی سی شرکت شارپ استفاده شده که به کمک آنها می‌توان سطح تشعشع مواد رادیواکتیویته را مورد سنجش قرار داد.

شرکت سافت بانک که سومین اپراتور خدمات ارتباطی ژاپن محسوب می‌شود، هنوز قیمت این گوشی‌های را اعلام نکرده است، اما مسئولان این شرکت وعده داده‌اند این گوشی‌ها را با قیمت مناسبی وارد بازار کنند.

ماسایوشی سون، موسس و رئیس شرکت سافت بانک در این باره گفته است: خطر ناشی از سوانح هسته‌ای به چشم انسان نمی‌آید و هنوز هم برای بسیاری از افراد و بویژه مادرانی که دارای نوزدان کم سن و سالی هستند، محل نگرانی است.

سون که یکی از منتقدان سرسخت سیاست‌های هسته‌ای ژاپن و یکی از طرفداران پروپاقرص انرژی‌های تجدیدپذیر است به گزارشگران و فروشندگان گوشی‌های همراه گفته است این گوشی‌ها در مقایسه با دیگر ابزار و دستگاه‌های اشعه یاب موجود «کاربرپسند‌تر» و «قابل حمل‌تر» است.

گفتنی است بعد از گذشت بیش از یک سال هنوز احتمال می‌رود برخی از مناطق شمال شرقی ژاپن به خاطر آسیب‌های وارده بر نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما آلوده به اشعه‌های زیانبار رادیواکتیویته باشد.
 
کد مطلب: 22366
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای